sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • obywatel

  data dodania: 2012-11-07

  Jakoś nie mogę znaleźć protokołów z ostatnich sesji Rady Miasta. Gazeta Myszkowska wyprzedza w tym temacie gminę ale to nie jest chyba dobra wiadomość dla odpowiedzialnych urzędników.

  Szanowny Obywatelu!
  Protokoły z sesji Rady Miejskiej w Żarkach są dostępne pod adresem http://www.zarki.bip.jur.pl/kategorie/protokoly_z_sesji_159. Publikuję protokół w BIP po otrzymaniu z biura rady.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • ad do Mieszkaniec

  data dodania: 2012-11-06

  Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że odpowiedzialny gość mieszka tuż przy boisku. Chyba widzi że nikogo nie ma? A tak na marginesie ile zarabia taki ktoś od światła?

 • Janosikowa HANKA

  data dodania: 2012-11-06

  Właśnie przeczytałam jak to hucznie oddawano 12.10 przebudowane ulice Olszową i Chopina i jestem zaskoczona mieszkam przy Olszowej i nic nie wiedziałam o takiej imprezie. Ztej wiadomości się dowiedziałam że ul. Olszowa kończy się przy skrzyżowaniu z Zieloną i ma tylko dwa numery 1i3 a numery 2,5,7,9,11 należą do, no właśnie do jakiej ulicy? Przecież ten dojazd do pola pełen błota i dziur trudno nazwać ulicą. Może więc skoro ulica Olszowa kończy się na Zielonej przestaniemy płacić podatki od nieruchomości,bo za mieszkanie w polu podatków się nie płaci,pole to pole i już.Więc może p. Niedorzecznik wytłumaczy jak to możliwe i w jakiej zgodności z prawem dwa numery traktuje się jako "nasze" a pięć jako odchodowe ale dochodowe.Czy trzeba zaprosić tutaj niezależną prasę aby nam to wyjaśniła? A może Elżbietę Jaworowicz z ekipą telewizyjną?

  Szanowna Janosikowa HANKO!

  No cóż zapraszam, aby Pani jednak częściej zaglądała na stronę Gminy Żarki. Po pierwsze przed imprezą dowiedziałaby się Pani, iż taka uroczystość jest planowana. Baner był na stronie. Po drugie relację ze spotkania przeczytałaby Pani również znacznie wcześniej, a nie niemal z miesięcznym opóźnieniem. Na spotkanie w dniu 12 października połączone z Piknikiem Integracyjnym byli zapraszani mieszkańcy zameldowani przy ul. Olszowej, Chopina, Młyńskiej, Zielonej. Koperty z zaproszeniami roznosiła radna Agnieszka Skorek. Zwykle przy otwarciach ulic robimy tak, iż to radni docierają z imiennymi zaproszeniami do mieszkańców ulic.

  Jeśli chodzi o zakresy inwestycji to proszę przyjąć do wiadomości, iż każdy projekt, a już szczególnie ten drogowy gdzieś się zaczyna i gdzieś się kończy. Tak jest i w tym wypadku. Nie da się wszystkiego zrobić. Chętnie za jednym zamachem ogłosimy przetarg na wszystkie niewyasfaltowane ulice w całej gminie, ale na takie działanie nie ma środków. Projekty, ich zasięg i zakres uzależnione są od wielu spraw przede wszystkim jednak od środków własnych i zewnętrznych. Nie na wszystko nas stać, chociaż robimy co roku kilka ulic.

  Na Osiedlu Częstochowskim też robiliśmy po dwie, jedną, trzy ulice, a to zależało od możliwości finansowych, a nie naszych fanaberii. Nie zrobiliśmy całego osiedla w całości. Na Olesiowie staramy się nadganiać zaległości sprzed wielu lat. Przed trzema laty została zrobiona ul. Steinkellera, ostatnio Olszowa i Chopina, mamy dofinansowanie na ul. Ogrodową (informacja na stronie zamieszczona w ub. czwartek). Proces inwestycyjny trochę trwa. Najpierw środki na projekt, przygotowanie projektu, a potem sama inwestycja. Nie zależy to od Państwa dochodowości.

  Jeśli chodzi o niezależną prasę, czy Ewę Jaworowicz to oczywiście ma Pani pełne prawo zaprosić ją do Żarek.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marek

  data dodania: 2012-11-06

  Mam działkę na Czarce.Złożyłem w Gminie podanie o podłączenie wodociągu .Czy teraz na posiedzeniu zostało coś w tej sprawie ustalone.Chciałbym jeszcze pochwalić władze Gminy za place zabaw dla dzieci,są rewelacyjne mieszkam w Sosnowcu tu niema takiego ani jednego.Wspaniale jest też zagospodarowane kąpielisko,jest rozrywka dla małych i dużych.Tak trzymać.

  Szanowny Panie Marku!
  W sprawie wodociągu było odczytanie pismo od mieszkańców, przynajmniej dwóch radnych (Janusz Garncarz i Alojzy Zieliński) wypowiedziało się w sprawie poparcia tej inwestycji. W tym roku nie mam zapewnionych na to zadanie środków. W przygotowaniu jest budżet na 2013 roku, a o jego kształcie decydują radni. Za miłe słowa o placach zabawach i zagospodarowaniu przy basenie dziękujemy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • do Mieszkaniec

  data dodania: 2012-11-05

  Dzieci które grają w godzinach wieczornych, umawiają się z osobą odpowiedzialną za oświetlenie na boisku, że będę grać np. do 20:00, a idą do domu już o 19:15 nikomu nic nie mówiąc. Osoba odpowiedzialna nie jest już informowana że można oświetlenie wyłączyć więc się świeci. Jest to brak nieprzemyślanej odpowiedzialności za obiekty nasze wspólne, osób korzystających z nich.

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-11-03

  Kto zajmuję się orlikiem przy ul. częstochowskiej? jest sobota godzina 19.30 od godziny świeci się tam światło a nikogo nie ma na boisku. Kto jest tak bogaty że oświeca pusty plac? Gmina?

  Szanowny Mieszkańcu!
  Zwrócimy na to uwagę. Dziękuję za informację.

  z poważaniem, Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • chodnik

  data dodania: 2012-11-02

  Fajny chodnik we wsi zrobiono, ale z jednej strony jezdni - i mam problem - Chodnik trzeba sprzątać /liście, śnieg/. Z tego co wiem to obowiązek właściciela posesji na której ten chodnik jest położony. Z chodnika korzystają wszyscy a sprząta tylko właściciel a sąsiad z przeciwka się cieszy. Jak w zimie chodnik śliski i ktoś coś sobie złamie - odpowiada właściciel posesji a sąsiad z przeciwka się śmieje. I tyle na początek, może można się ubezpieczyć np.NW ale to znowu płaci właściciel posesji. Chcieliśta chodnik to go macie!

  Szanowny chodnik!
  Za sprzątanie i odśnieżanie chodnika wzdłuż posesji odpowiada właściciel posesji. Czy ze względu na takie przepisy gmina miała chodnika nie robić??? Trudno mi zrozumieć logikę tego wpisu. Czyżby mieszkańców Zawady uszczęśliwiono na siłę tą inwestycją?

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zaskoczony

  data dodania: 2012-10-31

  do Thomasa

  Drogi Thomasie jest istotna różnica między nieobecnością na sesji i pobraniu diety a zwolnieniem się z niej pod koniec jej trwania. I to dotyczy nie tylko radnych lewicy, ale również radnych niezależnych, szkoda że zapomniałeś o radnym Gosku (i nie tylko), który zwolnił się nawet z tej ostatniej sesji - zwolnił się czy wyszedł - nie wiem, byłem na sesji i też widziałem - no ale może Ty wiesz lepiej, nie no, na pewno wiesz lepiej, bo z tego co piszesz jesteś na każdej sesji, komisji mało tego notujesz, kto i kiedy wychodzi. Prośba: notuj dokładniej!

 • Grzegorz

  data dodania: 2012-10-31

  Wybrańcy narodu czy społeczeństwa Żareckiego pamietajcie że jesteście osobami publicznymi i cokolwiek robicie zawsze bedzie o was głośno bo zostając radnym wyrażasz zgodę na to i musicie wiedzieć że ludzie dobrych słów nie powiedza tylko mówia o tym co jest tematem Tabu. Teraz temat numer jeden jest pobór diet radnej Nowak - słusznie czy nie - i praca radnego Świerdzy - czy mógł podjąć czy nie - oraz zmiana przewodniczącego rady bo całe Żarki wiedzą że radna Nowak bardzo chce wrócić na przewodniczącego chociaz powinna dać temu młodemu człowiekowi spokojnie popracować i dzieki tym sprawą co nam radni sami sobie zafundowali jest głośno a tak by był temat majątku proboszcza z Nowej Wsi
  pozdrawiam

 • Tomcio

  data dodania: 2012-10-31

  obserwatorek? co z ciebie za obserwatorek jak nie widzisz o czym napisałem? Liście mam już pozamiatane a nawet zdążyłem już odśnieżyć więc sam się puknij byle mocno!

pierwsza|poprzednia|254|255|256| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

chleb tatarczuch Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie Rycerska Drużyna Miasta Żarki Skałki Jurajskie Gmina Żarki Edukacyjne zagrody Miniskansen Wsi Jurajskiej Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7