niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • SOŁTYS

  data dodania: 2012-10-29

  Obserwując prace radnych i przewodniczącego rady(obojętnie kto pełni tą funkcję)to radni biorą udział w posiedzeniach sesji i komisji.Osoba pełniąca funkcję przewodniczącego ma dyżur w urzędzie i reprezentować radę na wszystkich uroczystościach gminnych i uczestniczyć w sesjach powiatu. Mówiła o tym była przewodnicząca Nowakowa,ale tego już nie wszyscy chcieli słuchać nawet Pani z Gazety Myszkowskiej jak również to ,że opinia radcy była o wypłaceniu diety. A tak nawiasem mówiąc za co ten atak !!!o stołek który został przejęty w bardzo brzydki sposób.Fe!!!!

 • Żarczanin

  data dodania: 2012-10-29

  Szanowna Pani rzecznik, czy to prawda że do sprzedaży jest budynek po bibliotece miejskiej.Jeżeli tak to proszę o informację w jakiej formie przetargu, licytacji, czy może jakiejś innej.Pozdrawiam.

  Szanowny Żarczanin
  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 65 z dnia 14 września 2012 roku został ogłoszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. W wykazie został zamieszczony budynek byłej biblioteki miejskiej. Cena nieruchomości 330 tysięcy złotych. Osoby, którym na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami przysługuje roszczenie o pierwszeństwo nabycia wymienionej nieruchomości mogą złożyć wniosek o ich nabycie w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach pokój nr 18 w terminie 6 tygodni od daty wywieszenia wykazu od dnia 21 września 2012 roku. Ogłoszenie zostało opublikowane na stronach BIP w dniu 20 września w zakładce zarządzenia.

  Po upływie terminu 6 tygodni od dnia 21.09.2012 zostanie podjęta decyzja o przetargu. Ogłoszenie o przetargu oczywiście pojawi się na stronach BIP stronie głównej oraz w zakładce Przetargi.

  Z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-10-29

  To może fotoradar?(bo na tej ulicy naprawdę by się przydał)


  Szanowny Mieszkańcu!
  Mając na uwadze wydarzenia na ul. Myszkowskiej latem br. (śmiertelny wypadek rowerzysty), szereg kolizji na terenie Miasta i Gminy Żarki, których przyczyną m.in. była prędkość Gmina Żarki w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przystąpiła do uzgadniania punktów najbardziej niebezpiecznych w mieście i sołectwach. Powstała lista takich punktów. Lista jest weryfikowana przez Komendę Powiatową Policji i w dalszej kolejności w może posłużyć do wyznaczenia ewentualnego pomiaru prędkości. Przy ul. Moniuszki są wskazane wstępnej trzy najbardziej niebezpieczne punkty na wysokości posesji 2 (Dom Kultury), w okolicy skrzyżowania z ul. Topolową i w okolicy skrzyżowania ul. Serwin. Po śmiertelnym potrąceniu na ul. Moniuszki trzeba pochylić się nad tą opcją.

  Z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • ciekawy

  data dodania: 2012-10-29

  Jakoś nie mogę znaleźć statystyki czytalności "księgi gości". Czy Pani rzecznik może podać jakieś namiary? A tak przy okazji - bardzo nisko zostali ocenieni urzędnicy w naszej gminie w kwestii udzielania informacji obywatelom / w drugiej setce!/.Można zmienić obyczaje i można zmienić
  urzędnika. Gminny beton solidny jest.Taka zewnętrzna niezależna ocena pokrywa się z opinią mieszkańców gminy.

  Szanowny ciekawy!
  Księga Gości plasuje się na od 8 do 10 pozycji (w zależności od miesiąca) na naszej stronie umigzarki.pl wśród najczęściej odwiedzanych kategorii. Namiary do statystyk mają osoby, które mogą wprowadzać informację na stronę. Nie mają do nich dostępu wszyscy. Raport Stowarzyszenia Bona Fides, o którym Pan wspomina w swoim wpisie jest nam znany. W ub. tygodniu pracownik UMIG Żarki wziął udział w konferencji na ten temat. Co roku Stowarzyszenie sprawdza dostęp do informacji publicznej poprzez stosowanie różnych narzędzi. W 2010 roku np. sprawdzano Biuletyn Informacji Publicznej i wówczas okazało się, iż BIP Gminy Żarki według punktacji raportu przygotowanego przez Stowarzyszenie Bona Fides z Katowic zajął 11 miejsce w województwie śląskim. Tegoroczny raport uplasował nas rzeczywiście na odległym miejscu, pod względem punktowym na 21 miejscu, pod względem pozycji na 142 miejscu. Co roku stowarzyszenie Bona Fides wskazuje na inne obszary w zakresie informacji publicznej. W niektórych punktach tak jak BIP jesteśmy na bardzo dobrej pozycji, co udowodniliśmy przed 2 laty. Co roku raport jest przez wydział organizacyjny analizowany i wskazywane są słabe punkty, które wymagają poprawy.

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-10-28

  Pytam, ile jeszcze nieszczęść musi się wydarzyć, aby na ulicy Moniuszki stanął wreszcie znak ograniczający prędkość? Np. do 40km/h. No pytam.


  Szanowny Mieszkańcu!
  Zgodnie z przepisami drogowymi w w Polsce na terenie zabudowanym zakazane jest przekraczanie prędkości 50 km/h w godzinach 5.00-23.00, 60 km/h w godzinach 23.00-5.00. Ten przepis obowiązuje na wszystkich drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Ulica Moniuszki znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej i każdy kierowca jest zobowiązany jechać z taką prędkością, jak wskazują przepisy.

  Gmina Żarki kilkakrotnie występowała już o przejście dla pieszych w miejscowości Zawada, o przejście dla pieszych w ciągu ul. Moniuszki nieopodal u. Wierzbowej i o światła na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Częstochowska. Bez rezultatu. Zarząd Dróg Wojewódzki nie widzi takiej potrzeby.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • do Thomas

  data dodania: 2012-10-26

  Witam.
  Byłem na sesji i chodzi tu o to, że radna Nowak niebyła na jednej z sesji a i tak dostała pieniądze, przyznała się do tego,ale wywołała również do tablicy radnych którzy bywali na sesjach tylko po to by się podpisać i otrzymać ekwiwalent należny radnemu za uczestnictwo w sesjach i komisjach. Ale żaden radny/a się do tego nie przyznał, a chodziło o radnego Garncarza i radną Skorek, (...)

 • Zdenerwowany

  data dodania: 2012-10-26

  Witam
  Chciałbym za posrednictwem księgi gości zgłosić sprawę "bezpańskich" choc moim zdaniem mających wlaścicieli, psów błąkających się w miejscowości Wysoka Lelowska. Bardzo czesto podążam tamta drogą i nie raz już dzwoniłem na policje aby tam zainterweniowała, mianowicie na głównej drodze prowadzącej z Przybynowa na Żarki za każdym razem lataja psy, wbiegaja pod auta i stwarzaja jawne zagrożenie, najczęściej widuje je przed ostatnim zakretem na Żarki!! Tak nie może być, w kilku sytuacjach mialem wiele szczescia iz auto nie zostalo uszkodzone bo albo wyhamowalem albo zdazylem ominac psa, który nagle wtargnal na jezdnie. Mamy nowo powstałą straż miejska i sądzę, że powinna ona sie zająć tą sprawą, ponieważ te psy napewno posiadaja właścicieli zamieszkujących w Wysokiej Lelowskiej i jak kilku z nich dostanie mandaty to inni o tym usłysza i mam nadzieję, że sprawa błąkających się psów na Wysoce minie...

  Szanowny Zdenerwowany!
  Sprawa oczywiście zostanie przekazana Straży Miejskiej w Żarkach.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Thomas

  data dodania: 2012-10-26

  dziękuje za odpowiedź.wszystko wyczytałem już w Myszkoskiej.

 • veto

  data dodania: 2012-10-25

  Panie sołtysie (...) może zaprowadzi pan swoją suczkę /podobno miała 14 szczeniąt/ do weterynarza bo ona strasznie cierpi /zapalone sutki/ I tacy gospodarze mają edukować dzieci, mieszkańców i dbać o dobro zwierząt? Ludzie , kogo Wy wybieracie!

  Szanowny Veto!
  Sprawa została przekazana Straży Miejskiej i zostanie sprawdzona. Suczka miała siedmioro piesków, nie 14. Nie wiem, czy jest Pan ekspertem od stwierdzania zapalenia sutków na odległość, skoro Pan nie był w gospodarstwie i nie wie Pan nawet ile miała szczeniąt. Jeśli jest Pan pewny, iż następuje złe traktowanie zwierzęcia to proszę kontaktować się bezpośrednio ze strażnikami, bo być może czas gra rolę lub z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oto adres: www.otoz.pl/.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Thomas

  data dodania: 2012-10-25

  a o co chodziło na sesji z tymi pieniędzmi co radni pobierali a im się nie należało,bo nie byli,czy ktoś mi to wyjaśni i o kogo to chodziło ?

  Szanowny Panie Thomas!
  Z każdej sesji w dziale BIP są zamieszczane protokoły z sesji. Protokół z ostatniej sesji również znajdzie się w BIP i będzie się można z nim zapoznać.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|254|255|256| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki chleb tatarczuch Edukacyjne zagrody Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Sanktuarium w Leśniowie Skałki Jurajskie Szlak Orlich Gniazd Agroturystyka na Jurze Oficjalny Portal Gminy Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Gmina Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5