sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • kasa

  data dodania: 2012-10-31

  A jedyny bankomat w gminie dzisiaj
  /kiedy tylu przyjezdnych jest w potrzebie/ OCZYWIŚCIE NIECZYNNY!! To skandal

  Szanowny Kasa!
  Należało od bankomatu przejść do banku i tam dowiedzieć, co się dzieje. Gmina Żarki nie odpowiada za bankomaty. Pan/Pani jednak wolał/a wylać swoje żale na stronie UMiG Żarki. Nie rozumiem logiki w tym postępowaniu.
  Z informacji uzyskanych w banku wynika, iż bankomat jest uszkodzony od wczoraj. Serwisant jest powiadomiony. Bankowi zależy na szybkim usunięciu usterki, ale sami nie mogą tego wykonać tylko serwis.

  godz. 14.00, środa (31.10)
  Na prośbę bankowców z Żarek informuje, iż bankomat jest już czynny. Usterka została usunięta. Pracownicy oddziału przepraszają za techniczną awarię, na którą nie mili wpływu.


  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • staś

  data dodania: 2012-10-31

  Żarecka polityka bo nie wiem jak inaczej nazwać jak czytam księgę gości, śmiech mnie bierze jakie wychodzą tu tematy I sprawy.
  LUDZIE WEŻCIE SIĘ DO ROBOTY I I ZRÓBCIE COŚ DO MIESZKAŃCÓW CHOĆBY MIEJSCE PRACY (ale nie dla radnych lub ich bliskich) TYLKO DLA WASZYCH WYBORCÓW, a swoją droga to mamy dobrych obrotnych radnych bo kombinują coś dla siebie i to nie jest nowość zawsze tak było jest i będzie, brali pieniądze, biorą i będę brali a wyborcy im tych grosików nie odbiorą bo jak mogą to zrobić.

 • zxc

  data dodania: 2012-10-31

  To skąd mieli wiedzieć , że jest wakat ? W ten sposób jest wytłumaczenie dlaczego było tylko jedno podanie . haha

  Szanowny zxc!
  Po śmierci kierownika ZUK szereg osób interesowało się i pytało o pracę w ZUK. Tym bardziej, iż jedna z osób zatrudnionych w ZUK przejęła obowiązki kierownika. Szereg osób obserwuje rynek pracy i zmiany kadrowe. Z moich informacji wynika, iż było kilka zapytań drogą telefoniczną. Każda zainteresowana osoba była proszona o złożenie podania i życiorysu. Dla przykładu, jak było budowane nowe gimnazjum, czy remontowany dom kultury to do dyrektora jednej i drugiej placówki kierowano zapytania o pracę i składano podania. A informacji o wakatach nie było ani w BIP, ani na stronie UMIG, ani na stronie np. gimnazjum.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • obserwatorek

  data dodania: 2012-10-31

  Do Tomcia : człowieku o jakiej aferze dietowej piszesz? chyba kapuścianej ? puknij się w czachę i idź pozamiatać liście z chodnika.

 • śmiatek

  data dodania: 2012-10-31

  A ja w sprawie śmieci. Dlaczego nikt z gminy nie powie jasno i zdecydowanie że wszystkie dotychczas zawarte umowy na odbiór śmieci powinny być rozwiązane z dniem 30.06.2013? Niech każdy sprawdzi w swojej umowie jaki jest tryb i okres rozwiązania bo od 1.07.2013 będzie płacił i obecnemu odbiorcy i GMINIE!!! I jeszcze jedno MY CHCEMY NISKICH OPŁAT Z ZASTOSOWANIEM SEGREGACJI ODPADÓW ORAZ ODBIORU ODPADÓW WEDLE POTRZEB a nie kiedy się urzędnikom wydaje .Już drugi rok nikt w gminie nie odbiera odpadów wielkogabarytowych i to widać - w lesie! A może dobrze opracowana ankieta pozwoli dokonać słusznego wyboru w przyszłym roku? Opłaty powinny być zróżnicowane np. inne w mieście inne na wsi, zwolnienia za prawidłową segregację itd.itd.

 • xyva

  data dodania: 2012-10-31

  Miarą zaradności lokalnych samorządów jest TWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY DLA MIESZKANCOW.Nikt nie zaglądałby radnym do kieszeni gdyby miał pracę a rodzina była bezpieczna socjalnie. A w naszej gminie kasa idzie na "pokazówki" a dla inwestorów nie jesteśmy żadną atrakcją stąd bezrobotnych przybywa. Dobry gospodarz już trzecią kadencję nic w tej kwestii nie zrobił. Gmina nawet stacji benzynowej pożądnej nie ma a niedługo te co są będą zlikwidowane. Nie spełniają norm unijnych. Wstyd!

 • Rutino

  data dodania: 2012-10-31

  Ale się rozpętała wojenka w sieci nt.radnych.ojtam,ojtam dajcie sobie ludziska spokój bo szkoda waszego czasu i energii .A poprzednia przewodnicząca i tak nie spocznie aż nie wróci na panteon.no bo jest różnica między 700 zł a 1500 zł ? każdy umie liczyć.

 • Żarczanin

  data dodania: 2012-10-31

  Dlaczego niema mojego wpisu z zapytaniem o budynek po bibliotece miejskiej?
  Szanowny Żarczaninie!
  Od Pańskiego pytania wpłynęło już wiele innych kwestii poruszanych w księdze gości. Pański wpis nosi datę 29 października i od razu na niego została udzielona odpowiedź.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • xcv

  data dodania: 2012-10-30

  Ja mam pytanie gdzie była ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy dla konserwatora ZUKu

  Szanowny xcv!
  Ogłoszenia o wolnym stanowisku pracy dla konserwatora w ZUK nie było, gdyż nie ma takiego obowiązku, aby nabór na stanowisko konserwatora był prowadzony według procedury konkursowej.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żark

 • wyborca

  data dodania: 2012-10-30

  Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności jej użytkowników. W naszej gminie zlikwidowano transport publiczny i mieszkańcy nawet ci którzy nie posiadają prawa jazdy , jeżdzą po drogach / będąc w stanie "wskazującym"/ bo: do roboty, do lekarza, na zakupy, do urzędu itd. Uważam że bez względu na opłacalność , publiczny transport bezwzględnie trzeba uruchomić. Będzie bezpieczniej. Gmina powinna dopłacać do nierentownych kursów / w końcu to kasa z naszych podatków!/. I jeszcze jedno - testując trasę nie wystarczy dwa razy jej przejechać. Trzeba ludzi na nowo nauczyć korzystania z busów.

pierwsza|poprzednia|255|256|257| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie Miniskansen Wsi Jurajskiej Jura Krakowsko-Częstochowska Rycerska Drużyna Miasta Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki Sanktuarium w Leśniowie Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody LKS Zieloni Żarki chleb tatarczuch
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6