sobota, 18 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • kjh

  data dodania: 2012-10-23

  wieści niosą że w urzedzie zmiana bedzie, radna Nowak ma wrócić na stanowisko przewodniczacego rady i nawet radni prace w wodociągach dostają po to aby zagłosować za nią a ja bezrobotny nawet zasiłku nie mam - brawo burmistrz (smiech na sali)

  Szanowny kjh!
  Zapraszam sesja o godz. 11.00. W posiedzeniu ma prawo uczestniczyć każdy. Myślę, że w jednym i drugim temacie może Pan osobiście zabrać głos.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • jurekkoto

  data dodania: 2012-10-23

  Witam panią.
  Czy jest pani wiadomo, jaki jest termin zakończenia prac przy chodniku w Kotowicach.

  Szanowny Jurekkoto!
  Termin wykonania chodnika w Kotowicach zgodnie z umową do 30 listopada. Inwestycje realizuje Powiatowy Zarząd Dróg. Gmina Żarki dołożyła do tego zadnia swój wkład finansowy w wysokości 42 tys. zł.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • obywatel

  data dodania: 2012-10-23

  25.X.br. test sprawności syren alarmowych - i to jest ok., ale konia z rzędem temu kto poprawnie odczyta komunikat nadany syreną do społeczności! Taki test powinien być wspierany przez informacyjną akcję plakatową w terenie! I coż że sprzęt sprawny , kiedy komunikat nieczytelny!

  Szanowny Obywatelu!
  Myślę, że warto taką uwagę skierować do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przekażę osobie zajmującej się obrona cywilną. A Pan jako obywatel tez może zareagować kierując pismo. Ponadto informuję, iż we wszystkich sołectwach zostały i na terenie miasta na tablicach informacyjnych zostały rozwieszone informacje na ten temat.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2012-10-22

  Złota jesienna sobota. Na poboczu drogi Żarki - Janów, piękny przerażony owczarek z nadzieją wypatrujący "swojego" samochodu. Znowu ktoś pozbył się przyjaciela... Apeluję do hodowców i właścicieli owczarków /a tych w okolicy nie brakuje/ zastanówcie się komu sprzedajecie te mądre kochające nad życie zwierzęta?! A do samorządu - czas najwyższy wprowadzić obowiązkową rejestrację psów. Taki pies zestresowany, głodny, cierpiący przestaje być filmowym Alexem.Pytajmy ąsiadów co stało się z pieskiem bo go nie widać. W smutku pogrążona pozdrawiam

 • lili

  data dodania: 2012-10-16

  Pięknie dziękuję za interwencję w sprawie parkowania przy ulicy Leśniowskiej . Teraz zupełnie inaczej jest na tej ulicy nie ma wyzwisk krzyków itp mam nadzieję że tak już pozostanie . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  Szanowny lili!
  Dziękuję za podziękowania. Zostaną przekazane dla Straży Miejskiej.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-10-15

  Szanowna Pani Rzecznik, czy prawdą jest pogłoska o tym, jakoby w Żarkach miał powstać dyskont "Biedronka"? Z poważaniem, mieszkaniec.

  Szanowny Mieszkańcu!
  Ta informacja była w obiegu już wiosną tego roku. W temacie Biedronki w Żarkach nie mam żadnych oficjalnych informacji.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • korzeń

  data dodania: 2012-10-12

  Pacjent napisałże szkoda pisać na temat służby zdrowia w Żarkach. Otóż nie! Trzeba monitować, pisać interweniować i nie bać się "że się doktor obrazi" Jesteśmy zdani na ich usługi ale to nie znaczy że będziemy tolerować bylejakość i złą organizację, brak profilaktyki. Wizyty domowe tylko z prywatnym transportem!!! Tak sobie wychowali mieszkańców gminy.Święta - nie chorować! bo trzeba za dyżury płacić! A co to nas pacjentów obchodzi. Gmina zainwestowała duże pieniądze z naszych podatków w budynki i sprzęt. PAMIĘTAJ - MASZ PRAWO DO USŁUG MEDYCZNYCH NA TYM SAMYM POZIOMIE CO W DUŻYM MIEŚCIE CZY W STOLICY!

 • kierowca

  data dodania: 2012-10-11

  Trzykrotnie zgłaszane było do urzędu aby wyrównać nawierzchnię na ul.Leśniowskiej na wysokości bramy bocznej Klasztoru.po wykonywanym przyłączu do posesji na wprost bramy zostało zasypane suchym asfaltem ale powstało znaczne obniżenie na dodatek niewidoczne od strony Leśniowa i samochody wpadają w tą pułapkę.czy nas podatników stać na to aby wypłacać roszczenia za uszkodzone podwozia i koła ? no na pewno urząd jest ubezpieczony od tego typu sytuacji i dlatego zero reakcji.ale czekamy.

 • Pacjent

  data dodania: 2012-10-08

  DO Korzenia.Szkoda pisać nt.słuzby zdrowia w Żarkach jak nawet płukania ucha nie zrobią Ci w zabiegowym tylko kierują do Myszkowa,gdzie trzeba dwa dni chodzić żeby wypłukali .

 • klient

  data dodania: 2012-10-08

  Żarki Miasto monitorowane tylko z nazwy bo to co robią młodzi wieczorem iw nocy pod sklepami trudno tu opisywać problem dotyczy głównie starego rynku mamy straż miejską efektu pracy nie widać.Proszę o interwencję w tej sprawie.

  Szanowny Kliencie
  Sprawa zostanie przekazana Straży Miejskiej.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|255|256|257| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Agroturystyka na Jurze Skałki Jurajskie Szlak Orlich Gniazd Gmina Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej chleb tatarczuch Sanktuarium w Leśniowie Rycerska Drużyna Miasta Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5