niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • była mieszk.PRZEWODZISZOWIC

  data dodania: 2012-10-07

  Często bywam w Przewodziszowicach i nie wiem czy chcecie państwo stworzyć wzorcową drogę minionego wieku/trochę zwiedzam Polskę i podobnej nie widziałam/ ale za to wprowadziła mnie w zachwyt droga do klasztoru z osiedla 600lecia.Brawa za szybkość realizacji?????Z poważaniem.

  Szanowna była mieszk.PRZEWODZISZOWIC

  Skoro Pani często zwiedza Polskę to z pewnością zna Pani powiedzenie: Nie od razu Kraków zbudowano. Gmina Żarki w ciągu ostatnich lat wybudowała drogi na osiedlu Częstochowskim, w Centrum, część na 600-leciu, ostatnio na Olesiowie. Nie wspominam o drogach w niektórych sołectwach. Zawsze mamy do wyboru: budujemy tam, gdzie nic nie ma lub przebudowujemy tam, gdzie jest już asfalt, ale w nie najlepszym stanie. Zawsze trzeba wybierać, a bywa, że ten wybór jest jeszcze uzależniony od możliwości pozyskania środków unijnych. Droga z osiedla była budowana z środków unijnych.W przyszłym roku również z środków unijnych będzie tworzony szlak atrakcji turystycznych. W ramach tej inwestycji planowana jest zmiana nawierzchni w Przewodziszowicach. Mam nadzieję, że jako turystka z dużym doświadczeniem zauważała Pani, iż w ostatnim czasie wiele się zmieniło w Żarkach szczególnie w zakresie infrastruktury.
  Poniżej inwestycje drogowe wykonane w latach 2006 do 2011 na terenie gminy Żarki.

  Przebudowane ulic w Żarkach
  Ulica Piaski 913 mb
  Ulica Długa 284 mb
  Ulica Orzeszkowa 250 mb
  Ulica Norwida 120 mb
  Ulica Sienkiewicza 145 mb
  Ulica Broniewskiego, Staffa 22mb
  Ulica Słowackiego 105 mb
  Ulica Wierzbowa (asfalt) 500 mb/ 3255 m2
  Ulica Leśna 200mb
  Ulica Polna 430 mb
  Ulica Steinkellera 228 mb
  Ulica Stary Rynek 313 mb
  Ulica Łąkowa 439 mb
  Ulica Emilii Plater 290 mb
  Ciąg drogowy ulic: Chabrów, Chryzantem, Kopernika, Serwin 1990 mb
  Ulica Piłsudskiego 385 mb
  Przedłużenie ulicy Kukuczki 415 mb
  Ulica Czarka 1320 mb

  Przebudowane ulice w sołectwach gminy Żarki:

  Jaworznik ulica Kościelna 250 mb, ul. Wschodnia 880 mb
  Przybynów ulica Kościelna 458 mb, ulica Grzybowa 400 mb
  Ostrów ulica kolejowa 442 mb
  Czatachowa dojazd do pustelni 607 mb
  Zaborze ul. Olsztyńska (fragment) 300 mb

  Przebudowane drogi między miejscowościami:
  Żarki Jaroszów 4600 mb
  Jaroszów Przybynów 1000 mb
  Suliszowice Zaborze 1540 mb
  Przybynów Tarnawa Wysoka Lelowska 1070 mb

  W tym roku zakończono jeszcze prace przy ulicach: Olszowa i Chopina w Żarkach oraz II etap ul. Wschodniej w Jaworzniku.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • korzeń

  data dodania: 2012-10-07

  Sobota godz.12, jeden z moich gości potrzebował natychmiastowej interwencji stomatologicznej. Dzwonię na pogotowie z zapytaniem gdzie jest dyżur stomatologiczny i co słyszę? że nie ma takiego dyżuru w powiecie myszkowskim i częstochowskim. Pogotowie nie ma takiej informacji!!! Zdążyliśmy do prywatnego gabinetu /do 13-tej/ ale odpowiedzialnym decydentom życzę leczenia kanałowego bez znieczulenia!Zareckie poradnie lekarza rodzinnego również nie mają takich ważnych dla pacjenta informacji , gdzie znajdziemy pomoc w soboty, niedziele i święta /a moze brak w umowie z NFZ stosownych zapisów/

 • zagrajek

  data dodania: 2012-10-03

  Orlik to "inwestycja Starostwa Powiatowego w Myszkowie" ale dla naszych dzieci i mieszkańców gminy ją zrealizowano!! Cyba jednak "dla picu" cokolwiek by to znaczyło napewno nie ma pomysłu co z tym dalej zrobić. Ktoś za to odpowiada. Kto?

  Szanowny zagrajek!
  Są w kraju różne instytucje i odpowiadają za pewne tematy. Chyba wyraźnie napisałam, kto inwestował. Proszę wybaczyć, ale urząd w Żarkach nie może zarządzać nie swoimi boiskami, drogami itd. Zatrudniać tam ludzi i wprowadzac własne pomysły.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • grajek

  data dodania: 2012-10-02

  Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć co dzieje się z Żareckim orlikiem obok Zespołu Szkół? Z tego co widzę jest dostępny tylko dla uczniów, a podobno miał być ogólnodostępny. Przecież ten obiekt stoi bezczynnie i się marnuje, nie widzę w tym wszystkim sensu. Boisko przy podstawówce tętni życiem, tam ciągle ktoś jest a na liceum pustki. Nie wiem czy komuś jest szkoda wydawać pieniędzy na osobę która by pilnowała orlika czy po prostu boisko zrobione jest "dla picu".

  Szanowny Grajku!
  Orlika przy Szkole Podstawowej budowała Gmina Żarki. Od pewnego czasu mamy animatora, który obsługuje ten obiekt. Natomiast nie potrafię Panu powiedzieć, co dzieje się z Orlikiem przy Zespole Szkół. To inwestycja Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Proszę tam zwrócić się z zapytaniem. Ja nie jestem ani upoważniona, ani nie mam wiedzy w tym zakresie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-09-28

  Szanowna Pani rzecznik, proszę o informację kiedy wreszcie dostępna będzie strona Żarki retro.Pozdrawiam.

  Szanowny Mieszkańcy
  mam nadzieję, że do końca grudnia pouzupełniamy materiały na stronie.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • anonim II

  data dodania: 2012-09-20

  Witam
  jakie dochody uzyskuję MOK z tytułu tych zajęć (płatnych)? Sądząc po tłumach, mocno promowanej tu zumby to chyba niezłe\

  Szanowny Anonim II!
  Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności MGOK za 2012 rok będzie dostępne na początku 2013 roku. Wówczas pełna informacja będzie dostępna.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • anonim

  data dodania: 2012-09-16

  Witam, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich zajęciach odbywających się w MDK w Żarkach?

  Szanowny Anonim!
  Zapraszam do linku Dla mieszkańca i pod adresem jest informacja nt. zajęć w MGOK: http://www.umigzarki.pl/kategorie/czas_wolny

  Informacja jest na bieżąco aktualizowana. W najbliższym czasie zostanie uzupełniona o prywatne podmioty, które oferują zajęcia dodatkowe na terenie Gminy Żarki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • menis

  data dodania: 2012-09-12

  Gdzie można znaleźć informacje na temat ilosci studiującej młodzieży ze wsi i jak gmina pomaga studentom z rodzin o najniższych dochodach?

  Szanowny menis!
  My nie mamy danych na temat liczby osób studiujących ze wsi, czy z miasta. Studiującym w trudniejszej sytuacji materialnej pomagają uczelnie wypłacając stypendia i zapomogi przyznawane na wniosek studenta. Wniosek o przyznanie świadczeń składa się bezpośrednio do organu uczelni przyznającego pomoc materialną albo komisji stypendialnej. Szczegółowa informacja na temat pomocy materialnej dla studentów dostępna jest na urzędowej stronie pod adresem:
  http://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/stypendia-dla-studentow-i-doktorantow/informacje-dla-studentow/pomoc-materialna-dla-studentow-w-roku-akademickim-20112012/

  Pomoc materialna na terenie gminy świadczy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. Pomoc jest skierowana do rodzin. Po pomoc mogą się zgłaszać osoby i rodziny w trudnej sytuacji, również te rodziny, w których są studenci.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • kobitka

  data dodania: 2012-09-10

  Problem odbioru śmieci przerasta nasze gminy i dlatego nie spieszą się z edukacją mieszkańców. Na radnych to już wogóle nie można liczyć . Gminy wybiorą najtańszą ofertę czyli najgorszą usługę.Jestem zwolenniczką rozwiązania premiującego recykling i dlatego podoba mi się propozycja aby odpady nadające sie do segregacji odbierać za darmo a nieposegregowane dwa razy drożej.Darmowy odbiór szybciej wyedukuje mieszkańców. Warto już o tym mówić i pisać i premiować!A w naszej gminie - cisza!Odsyłanie do oficjalnej strony nie jest odpowiedzią w tym przypadku.

 • Whiteblack

  data dodania: 2012-09-09

  Miła Pani Rzecznik!
  Właśnie przeczytałem polecaną stronę dotyczącą odbioru śmieci i dalej nic nie wiem. Mam podpisaną umowę z firmą ALBA.Czy od 1.01.2013 będę musiał ponosić dodatkowe koszty utylizacji odpadów na rzecz Gminy,czy tylko tę za usługę z której korzystam w "ALBIE". Wiem że będę musiał rozwiązać z nimi umowę przed 1.07. 2013 chociaż jestem zadowolony z ich usług. Nowa ustawa jest w pewnym sensie batem na dbających o środowisko, ale jesteśmy w Polsce i tutaj zawsze batoży się konia który ciągnie. Taki naród,taki kraj.
  Pozdrowienia i miłego dnia życzy Whiteblack czyli ja.

  Szanowny Panie Whiteblack!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Jeżeli zatem chce Pan płacić dwa razy: raz gminie i następnie prywatnej firmie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Decyzja należy do Pana. Trudno mi zająć stanowisko, czy celem ustawodawcy było stworzenie "bata na dbających o środowisko". O to proszę pytać parlamentarzystów.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|256|257|258| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Sanktuarium w Leśniowie Skałki Jurajskie Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody Oficjalny Portal Gminy Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki Szlak Orlich Gniazd Jura Krakowsko-Częstochowska
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7