niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • klasyka

  data dodania: 2012-08-31

  Jakże uboga jest oferta handlowa czy usługowa w gminie Żarki w porównaniu do gmin ościennych. Na zakupy jeździ się do Częstochowy, Myszkowa albo do Poraja.\władze uznały za priorytet targowisko, i dlatego nikt tu nie inwestuje, jest jeden bankomat i tylko w jednym sklepie można płacić kartą. Nie ma księgarni, pralni chemicznej, kosmetyków z "wyższej półki" Ubrać się można wyłącznie na targu.taka gmina...

  Szanowna Klasyko!
  W gminie Olsztyn - jeden bankomat, w Gminie Niegowa - jeden bankomat, w Gminie Janów - jeden bankomat, w Poraju - chyba dwa, bo jeśli się nie mylę, to są tam placówki dwóch banków i dlatego są dwa. W Gminie Mstów - jeden bankomat. Jeśli widzi Pani lukę w zakresie usług i handlu, jeśli Pani odczuwa brak pralni chemicznej, kosmetyków z wyższej półki, księgarni proszę zakładać działalność i oferować ten rodzaj usług. Skoro jest taki niedobór w tym zakresie, to z pewnością warto tę lukę zapewnić.
  Targ jest jednym z priorytetów, bo przynosi Gminie Żarki dochody. Jest poparty tradycją od ponad 450 lat. Nie wiem, czy trudno to zrozumieć, ale chyba nikt nie pozbywałby się kury, która znosi złote jajka.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • sdm

  data dodania: 2012-08-27

  Pani Rzecznik może Pani rozjaśni tą sytuację ze śmieciami . Chodzi o to , że jeżeli mając w lipcu 2013 roku podpisaną umowę z firmą X na wywóz śmieci trzeba będzie jej płacić za usługę jak również gminie mimo ,że nie będzie to firma wybrana w przetargu ??

  Szanowny sdm!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Informacja pochodzi ze strony http://naszesmieci.mos.gov.pl/ i ją polecam.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Esteban

  data dodania: 2012-08-27

  Witam
  Pani Rzecznik chciałbym zapytać, ponieważ kiedyś był temat (także poruszany na księdze gości)odnośnie zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu, czy ten temat całkowicie upadł? czy może coś w związku z tym jest planowane?
  Pozdrawiam

  Szanowny Esteban!
  Temat zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu nie został wdrożony. Zostało zrobione rozeznanie wśród sprzedawców aut, handlarzy, organizatorów innych giełd i uznano, iż przedsięwzięcie może nie przynieść efektu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mim

  data dodania: 2012-08-24

  Wiejskim samorządom brak pomysłu i chyba ochoty na pracę dla środowiska.Nie współpracują z mieszkańcami, robią coś dla nich a nie z nimi.Jurajska wieś zgubiła ten szczególny klimat. Gdzie ławeczki przed domami? Gdzie babcie i dziadziusie wypatrujące czegoś na drodze? Betonowe płoty nie zachęcają do spontanicznej rozmowy np. z turystami,Płoty z betonu to koszmar tolerowany przez władze.Lokalne "Jarzębinki" schowane za obcobrzmiącym imieniem. To jest folklor?

 • klemens

  data dodania: 2012-08-23

  Miasto i Gmina Żarki, a wszystko, co czytam i widze to TYLKO Żarki.... może macie tez i inne wioski .... Przybynów, Zawadę, Jaworznik, Suliszowice... o nich to juz nic, nic... tylko, tylko, tylko te jedyne Żarki ..... co na to pani ze Zrębic......

  Szanowny Klemensie!
  Szereg informacji dodanych ostatnio nie dotyczy tylko i wyłącznie mieszkańców miasta Żarki. Kursy florystyki, oferty pracy, koncerty, warsztaty, wernisaże wystaw to jest oferta dla wszystkich mieszkańców Gminy Żarki. Ostrzeżenie o naciągaczach wyłudzających po 110 zł jest dla wszystkich przedsiębiorców, a nie tylko tych z samych Żarek. Informacja o środkach dla świetlic też dotyczyła świetlic wiejskich. Wiadomość o rozbudowie targowiska też moim zdaniem powinna być interesująca dla wszystkich, bo z targu spływa sporo pieniędzy do budżetu, a zakupy robią tam nie tylko żarczanie. Proszę wybaczyć, ale w każdym tekście nie będę wymieniała z każdego z dziesięciu sołectw z nazwy.

  Jak nie ma informacji z danego sołectwa, to po prostu nie ma o czym pisać. Żarki liczą prawie 4500 osób, Czatachowa 138. Siłą rzeczy aktywność sołectwa będzie dużo mniejsza, niż miasteczka ze względów demograficznych. Ale jak w Czatachowie odbywał się Flamberg, to oczywiście to było podane do wiadomości. Wiem, że we wrześniu planowane są festyny w Czatachowie, Jaworzniku, spotkanie w Zaborzu. I na pewno te informacje trafią na stronę internetową Gminy. Proszę porównać stronę Gminy Żarki ze stronami innych gmin nawet w najbliższym sąsiedztwie. I oceniać dopiero po liczbie informacji, aktualności, jakości zdjęć.


  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zxt

  data dodania: 2012-08-22

  Mieszkańcu czy pkt 5 regulaminu i pkt 9 uznajesz za sgodne z prawem i słuszne?

 • kobitka

  data dodania: 2012-08-22

  sprawa dotyczy wszystkich mieszkańców gminy Żarki więc pytam Co z umowami zawartymi indywidualnie na wywóz śmieci? Ceny rosną a co gmina na to?

  Szanowna kobitko!
  Na ten moment żadna gmina, w tym gmina Żarki nie ma wpływu na kształtowanie cen odbioru nieczystości. Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Wynika to ze zmiany przepisów. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Więcej na stronie: http://naszesmieci.mos.gov.pl/

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-08-13

  Czyli że niby cenzura ?

 • xzt

  data dodania: 2012-08-10

  mieszkańcu - przeczytaj regulamin a będziesz znał odpowiedź

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-08-09

  Witam serdecznie, dlaczego nie pojawiają się nowe wpisy,czyżby ludzie nagle przestali pisać?

pierwsza|poprzednia|257|258| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki Edukacyjne zagrody Oficjalny Portal Gminy Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Agroturystyka na Jurze Gmina Żarki Skałki Jurajskie Rycerska Drużyna Miasta Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6