sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • do Thomas

  data dodania: 2012-10-26

  Witam.
  Byłem na sesji i chodzi tu o to, że radna Nowak niebyła na jednej z sesji a i tak dostała pieniądze, przyznała się do tego,ale wywołała również do tablicy radnych którzy bywali na sesjach tylko po to by się podpisać i otrzymać ekwiwalent należny radnemu za uczestnictwo w sesjach i komisjach. Ale żaden radny/a się do tego nie przyznał, a chodziło o radnego Garncarza i radną Skorek, (...)

 • Zdenerwowany

  data dodania: 2012-10-26

  Witam
  Chciałbym za posrednictwem księgi gości zgłosić sprawę "bezpańskich" choc moim zdaniem mających wlaścicieli, psów błąkających się w miejscowości Wysoka Lelowska. Bardzo czesto podążam tamta drogą i nie raz już dzwoniłem na policje aby tam zainterweniowała, mianowicie na głównej drodze prowadzącej z Przybynowa na Żarki za każdym razem lataja psy, wbiegaja pod auta i stwarzaja jawne zagrożenie, najczęściej widuje je przed ostatnim zakretem na Żarki!! Tak nie może być, w kilku sytuacjach mialem wiele szczescia iz auto nie zostalo uszkodzone bo albo wyhamowalem albo zdazylem ominac psa, który nagle wtargnal na jezdnie. Mamy nowo powstałą straż miejska i sądzę, że powinna ona sie zająć tą sprawą, ponieważ te psy napewno posiadaja właścicieli zamieszkujących w Wysokiej Lelowskiej i jak kilku z nich dostanie mandaty to inni o tym usłysza i mam nadzieję, że sprawa błąkających się psów na Wysoce minie...

  Szanowny Zdenerwowany!
  Sprawa oczywiście zostanie przekazana Straży Miejskiej w Żarkach.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Thomas

  data dodania: 2012-10-26

  dziękuje za odpowiedź.wszystko wyczytałem już w Myszkoskiej.

 • veto

  data dodania: 2012-10-25

  Panie sołtysie (...) może zaprowadzi pan swoją suczkę /podobno miała 14 szczeniąt/ do weterynarza bo ona strasznie cierpi /zapalone sutki/ I tacy gospodarze mają edukować dzieci, mieszkańców i dbać o dobro zwierząt? Ludzie , kogo Wy wybieracie!

  Szanowny Veto!
  Sprawa została przekazana Straży Miejskiej i zostanie sprawdzona. Suczka miała siedmioro piesków, nie 14. Nie wiem, czy jest Pan ekspertem od stwierdzania zapalenia sutków na odległość, skoro Pan nie był w gospodarstwie i nie wie Pan nawet ile miała szczeniąt. Jeśli jest Pan pewny, iż następuje złe traktowanie zwierzęcia to proszę kontaktować się bezpośrednio ze strażnikami, bo być może czas gra rolę lub z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oto adres: www.otoz.pl/.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Thomas

  data dodania: 2012-10-25

  a o co chodziło na sesji z tymi pieniędzmi co radni pobierali a im się nie należało,bo nie byli,czy ktoś mi to wyjaśni i o kogo to chodziło ?

  Szanowny Panie Thomas!
  Z każdej sesji w dziale BIP są zamieszczane protokoły z sesji. Protokół z ostatniej sesji również znajdzie się w BIP i będzie się można z nim zapoznać.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • kjh

  data dodania: 2012-10-23

  wieści niosą że w urzedzie zmiana bedzie, radna Nowak ma wrócić na stanowisko przewodniczacego rady i nawet radni prace w wodociągach dostają po to aby zagłosować za nią a ja bezrobotny nawet zasiłku nie mam - brawo burmistrz (smiech na sali)

  Szanowny kjh!
  Zapraszam sesja o godz. 11.00. W posiedzeniu ma prawo uczestniczyć każdy. Myślę, że w jednym i drugim temacie może Pan osobiście zabrać głos.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • jurekkoto

  data dodania: 2012-10-23

  Witam panią.
  Czy jest pani wiadomo, jaki jest termin zakończenia prac przy chodniku w Kotowicach.

  Szanowny Jurekkoto!
  Termin wykonania chodnika w Kotowicach zgodnie z umową do 30 listopada. Inwestycje realizuje Powiatowy Zarząd Dróg. Gmina Żarki dołożyła do tego zadnia swój wkład finansowy w wysokości 42 tys. zł.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • obywatel

  data dodania: 2012-10-23

  25.X.br. test sprawności syren alarmowych - i to jest ok., ale konia z rzędem temu kto poprawnie odczyta komunikat nadany syreną do społeczności! Taki test powinien być wspierany przez informacyjną akcję plakatową w terenie! I coż że sprzęt sprawny , kiedy komunikat nieczytelny!

  Szanowny Obywatelu!
  Myślę, że warto taką uwagę skierować do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przekażę osobie zajmującej się obrona cywilną. A Pan jako obywatel tez może zareagować kierując pismo. Ponadto informuję, iż we wszystkich sołectwach zostały i na terenie miasta na tablicach informacyjnych zostały rozwieszone informacje na ten temat.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2012-10-22

  Złota jesienna sobota. Na poboczu drogi Żarki - Janów, piękny przerażony owczarek z nadzieją wypatrujący "swojego" samochodu. Znowu ktoś pozbył się przyjaciela... Apeluję do hodowców i właścicieli owczarków /a tych w okolicy nie brakuje/ zastanówcie się komu sprzedajecie te mądre kochające nad życie zwierzęta?! A do samorządu - czas najwyższy wprowadzić obowiązkową rejestrację psów. Taki pies zestresowany, głodny, cierpiący przestaje być filmowym Alexem.Pytajmy ąsiadów co stało się z pieskiem bo go nie widać. W smutku pogrążona pozdrawiam

 • lili

  data dodania: 2012-10-16

  Pięknie dziękuję za interwencję w sprawie parkowania przy ulicy Leśniowskiej . Teraz zupełnie inaczej jest na tej ulicy nie ma wyzwisk krzyków itp mam nadzieję że tak już pozostanie . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  Szanowny lili!
  Dziękuję za podziękowania. Zostaną przekazane dla Straży Miejskiej.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

pierwsza|poprzednia|257|258|259| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Jura Krakowsko-Częstochowska Edukacyjne zagrody Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch Skałki Jurajskie Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki Szlak Orlich Gniazd Miniskansen Wsi Jurajskiej LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5