piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • grajek

  data dodania: 2012-10-02

  Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć co dzieje się z Żareckim orlikiem obok Zespołu Szkół? Z tego co widzę jest dostępny tylko dla uczniów, a podobno miał być ogólnodostępny. Przecież ten obiekt stoi bezczynnie i się marnuje, nie widzę w tym wszystkim sensu. Boisko przy podstawówce tętni życiem, tam ciągle ktoś jest a na liceum pustki. Nie wiem czy komuś jest szkoda wydawać pieniędzy na osobę która by pilnowała orlika czy po prostu boisko zrobione jest "dla picu".

  Szanowny Grajku!
  Orlika przy Szkole Podstawowej budowała Gmina Żarki. Od pewnego czasu mamy animatora, który obsługuje ten obiekt. Natomiast nie potrafię Panu powiedzieć, co dzieje się z Orlikiem przy Zespole Szkół. To inwestycja Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Proszę tam zwrócić się z zapytaniem. Ja nie jestem ani upoważniona, ani nie mam wiedzy w tym zakresie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2012-09-28

  Szanowna Pani rzecznik, proszę o informację kiedy wreszcie dostępna będzie strona Żarki retro.Pozdrawiam.

  Szanowny Mieszkańcy
  mam nadzieję, że do końca grudnia pouzupełniamy materiały na stronie.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • anonim II

  data dodania: 2012-09-20

  Witam
  jakie dochody uzyskuję MOK z tytułu tych zajęć (płatnych)? Sądząc po tłumach, mocno promowanej tu zumby to chyba niezłe\

  Szanowny Anonim II!
  Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności MGOK za 2012 rok będzie dostępne na początku 2013 roku. Wówczas pełna informacja będzie dostępna.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • anonim

  data dodania: 2012-09-16

  Witam, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich zajęciach odbywających się w MDK w Żarkach?

  Szanowny Anonim!
  Zapraszam do linku Dla mieszkańca i pod adresem jest informacja nt. zajęć w MGOK: http://www.umigzarki.pl/kategorie/czas_wolny

  Informacja jest na bieżąco aktualizowana. W najbliższym czasie zostanie uzupełniona o prywatne podmioty, które oferują zajęcia dodatkowe na terenie Gminy Żarki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • menis

  data dodania: 2012-09-12

  Gdzie można znaleźć informacje na temat ilosci studiującej młodzieży ze wsi i jak gmina pomaga studentom z rodzin o najniższych dochodach?

  Szanowny menis!
  My nie mamy danych na temat liczby osób studiujących ze wsi, czy z miasta. Studiującym w trudniejszej sytuacji materialnej pomagają uczelnie wypłacając stypendia i zapomogi przyznawane na wniosek studenta. Wniosek o przyznanie świadczeń składa się bezpośrednio do organu uczelni przyznającego pomoc materialną albo komisji stypendialnej. Szczegółowa informacja na temat pomocy materialnej dla studentów dostępna jest na urzędowej stronie pod adresem:
  http://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/stypendia-dla-studentow-i-doktorantow/informacje-dla-studentow/pomoc-materialna-dla-studentow-w-roku-akademickim-20112012/

  Pomoc materialna na terenie gminy świadczy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. Pomoc jest skierowana do rodzin. Po pomoc mogą się zgłaszać osoby i rodziny w trudnej sytuacji, również te rodziny, w których są studenci.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • kobitka

  data dodania: 2012-09-10

  Problem odbioru śmieci przerasta nasze gminy i dlatego nie spieszą się z edukacją mieszkańców. Na radnych to już wogóle nie można liczyć . Gminy wybiorą najtańszą ofertę czyli najgorszą usługę.Jestem zwolenniczką rozwiązania premiującego recykling i dlatego podoba mi się propozycja aby odpady nadające sie do segregacji odbierać za darmo a nieposegregowane dwa razy drożej.Darmowy odbiór szybciej wyedukuje mieszkańców. Warto już o tym mówić i pisać i premiować!A w naszej gminie - cisza!Odsyłanie do oficjalnej strony nie jest odpowiedzią w tym przypadku.

 • Whiteblack

  data dodania: 2012-09-09

  Miła Pani Rzecznik!
  Właśnie przeczytałem polecaną stronę dotyczącą odbioru śmieci i dalej nic nie wiem. Mam podpisaną umowę z firmą ALBA.Czy od 1.01.2013 będę musiał ponosić dodatkowe koszty utylizacji odpadów na rzecz Gminy,czy tylko tę za usługę z której korzystam w "ALBIE". Wiem że będę musiał rozwiązać z nimi umowę przed 1.07. 2013 chociaż jestem zadowolony z ich usług. Nowa ustawa jest w pewnym sensie batem na dbających o środowisko, ale jesteśmy w Polsce i tutaj zawsze batoży się konia który ciągnie. Taki naród,taki kraj.
  Pozdrowienia i miłego dnia życzy Whiteblack czyli ja.

  Szanowny Panie Whiteblack!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Jeżeli zatem chce Pan płacić dwa razy: raz gminie i następnie prywatnej firmie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Decyzja należy do Pana. Trudno mi zająć stanowisko, czy celem ustawodawcy było stworzenie "bata na dbających o środowisko". O to proszę pytać parlamentarzystów.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • klasyka

  data dodania: 2012-08-31

  Jakże uboga jest oferta handlowa czy usługowa w gminie Żarki w porównaniu do gmin ościennych. Na zakupy jeździ się do Częstochowy, Myszkowa albo do Poraja.\władze uznały za priorytet targowisko, i dlatego nikt tu nie inwestuje, jest jeden bankomat i tylko w jednym sklepie można płacić kartą. Nie ma księgarni, pralni chemicznej, kosmetyków z "wyższej półki" Ubrać się można wyłącznie na targu.taka gmina...

  Szanowna Klasyko!
  W gminie Olsztyn - jeden bankomat, w Gminie Niegowa - jeden bankomat, w Gminie Janów - jeden bankomat, w Poraju - chyba dwa, bo jeśli się nie mylę, to są tam placówki dwóch banków i dlatego są dwa. W Gminie Mstów - jeden bankomat. Jeśli widzi Pani lukę w zakresie usług i handlu, jeśli Pani odczuwa brak pralni chemicznej, kosmetyków z wyższej półki, księgarni proszę zakładać działalność i oferować ten rodzaj usług. Skoro jest taki niedobór w tym zakresie, to z pewnością warto tę lukę zapewnić.
  Targ jest jednym z priorytetów, bo przynosi Gminie Żarki dochody. Jest poparty tradycją od ponad 450 lat. Nie wiem, czy trudno to zrozumieć, ale chyba nikt nie pozbywałby się kury, która znosi złote jajka.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • sdm

  data dodania: 2012-08-27

  Pani Rzecznik może Pani rozjaśni tą sytuację ze śmieciami . Chodzi o to , że jeżeli mając w lipcu 2013 roku podpisaną umowę z firmą X na wywóz śmieci trzeba będzie jej płacić za usługę jak również gminie mimo ,że nie będzie to firma wybrana w przetargu ??

  Szanowny sdm!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Informacja pochodzi ze strony http://naszesmieci.mos.gov.pl/ i ją polecam.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Esteban

  data dodania: 2012-08-27

  Witam
  Pani Rzecznik chciałbym zapytać, ponieważ kiedyś był temat (także poruszany na księdze gości)odnośnie zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu, czy ten temat całkowicie upadł? czy może coś w związku z tym jest planowane?
  Pozdrawiam

  Szanowny Esteban!
  Temat zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu nie został wdrożony. Zostało zrobione rozeznanie wśród sprzedawców aut, handlarzy, organizatorów innych giełd i uznano, iż przedsięwzięcie może nie przynieść efektu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|258|259|260| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Oficjalny Portal Gminy Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody Skałki Jurajskie Sanktuarium w Leśniowie Szlak Orlich Gniazd chleb tatarczuch Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Jura Krakowsko-Częstochowska LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8