poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • anonim II

  data dodania: 2012-09-20

  Witam
  jakie dochody uzyskuję MOK z tytułu tych zajęć (płatnych)? Sądząc po tłumach, mocno promowanej tu zumby to chyba niezłe\

  Szanowny Anonim II!
  Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności MGOK za 2012 rok będzie dostępne na początku 2013 roku. Wówczas pełna informacja będzie dostępna.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • anonim

  data dodania: 2012-09-16

  Witam, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich zajęciach odbywających się w MDK w Żarkach?

  Szanowny Anonim!
  Zapraszam do linku Dla mieszkańca i pod adresem jest informacja nt. zajęć w MGOK: http://www.umigzarki.pl/kategorie/czas_wolny

  Informacja jest na bieżąco aktualizowana. W najbliższym czasie zostanie uzupełniona o prywatne podmioty, które oferują zajęcia dodatkowe na terenie Gminy Żarki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • menis

  data dodania: 2012-09-12

  Gdzie można znaleźć informacje na temat ilosci studiującej młodzieży ze wsi i jak gmina pomaga studentom z rodzin o najniższych dochodach?

  Szanowny menis!
  My nie mamy danych na temat liczby osób studiujących ze wsi, czy z miasta. Studiującym w trudniejszej sytuacji materialnej pomagają uczelnie wypłacając stypendia i zapomogi przyznawane na wniosek studenta. Wniosek o przyznanie świadczeń składa się bezpośrednio do organu uczelni przyznającego pomoc materialną albo komisji stypendialnej. Szczegółowa informacja na temat pomocy materialnej dla studentów dostępna jest na urzędowej stronie pod adresem:
  http://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/stypendia-dla-studentow-i-doktorantow/informacje-dla-studentow/pomoc-materialna-dla-studentow-w-roku-akademickim-20112012/

  Pomoc materialna na terenie gminy świadczy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. Pomoc jest skierowana do rodzin. Po pomoc mogą się zgłaszać osoby i rodziny w trudnej sytuacji, również te rodziny, w których są studenci.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • kobitka

  data dodania: 2012-09-10

  Problem odbioru śmieci przerasta nasze gminy i dlatego nie spieszą się z edukacją mieszkańców. Na radnych to już wogóle nie można liczyć . Gminy wybiorą najtańszą ofertę czyli najgorszą usługę.Jestem zwolenniczką rozwiązania premiującego recykling i dlatego podoba mi się propozycja aby odpady nadające sie do segregacji odbierać za darmo a nieposegregowane dwa razy drożej.Darmowy odbiór szybciej wyedukuje mieszkańców. Warto już o tym mówić i pisać i premiować!A w naszej gminie - cisza!Odsyłanie do oficjalnej strony nie jest odpowiedzią w tym przypadku.

 • Whiteblack

  data dodania: 2012-09-09

  Miła Pani Rzecznik!
  Właśnie przeczytałem polecaną stronę dotyczącą odbioru śmieci i dalej nic nie wiem. Mam podpisaną umowę z firmą ALBA.Czy od 1.01.2013 będę musiał ponosić dodatkowe koszty utylizacji odpadów na rzecz Gminy,czy tylko tę za usługę z której korzystam w "ALBIE". Wiem że będę musiał rozwiązać z nimi umowę przed 1.07. 2013 chociaż jestem zadowolony z ich usług. Nowa ustawa jest w pewnym sensie batem na dbających o środowisko, ale jesteśmy w Polsce i tutaj zawsze batoży się konia który ciągnie. Taki naród,taki kraj.
  Pozdrowienia i miłego dnia życzy Whiteblack czyli ja.

  Szanowny Panie Whiteblack!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Jeżeli zatem chce Pan płacić dwa razy: raz gminie i następnie prywatnej firmie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Decyzja należy do Pana. Trudno mi zająć stanowisko, czy celem ustawodawcy było stworzenie "bata na dbających o środowisko". O to proszę pytać parlamentarzystów.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • klasyka

  data dodania: 2012-08-31

  Jakże uboga jest oferta handlowa czy usługowa w gminie Żarki w porównaniu do gmin ościennych. Na zakupy jeździ się do Częstochowy, Myszkowa albo do Poraja.\władze uznały za priorytet targowisko, i dlatego nikt tu nie inwestuje, jest jeden bankomat i tylko w jednym sklepie można płacić kartą. Nie ma księgarni, pralni chemicznej, kosmetyków z "wyższej półki" Ubrać się można wyłącznie na targu.taka gmina...

  Szanowna Klasyko!
  W gminie Olsztyn - jeden bankomat, w Gminie Niegowa - jeden bankomat, w Gminie Janów - jeden bankomat, w Poraju - chyba dwa, bo jeśli się nie mylę, to są tam placówki dwóch banków i dlatego są dwa. W Gminie Mstów - jeden bankomat. Jeśli widzi Pani lukę w zakresie usług i handlu, jeśli Pani odczuwa brak pralni chemicznej, kosmetyków z wyższej półki, księgarni proszę zakładać działalność i oferować ten rodzaj usług. Skoro jest taki niedobór w tym zakresie, to z pewnością warto tę lukę zapewnić.
  Targ jest jednym z priorytetów, bo przynosi Gminie Żarki dochody. Jest poparty tradycją od ponad 450 lat. Nie wiem, czy trudno to zrozumieć, ale chyba nikt nie pozbywałby się kury, która znosi złote jajka.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • sdm

  data dodania: 2012-08-27

  Pani Rzecznik może Pani rozjaśni tą sytuację ze śmieciami . Chodzi o to , że jeżeli mając w lipcu 2013 roku podpisaną umowę z firmą X na wywóz śmieci trzeba będzie jej płacić za usługę jak również gminie mimo ,że nie będzie to firma wybrana w przetargu ??

  Szanowny sdm!
  Od lipca 2013 r. usługę odbioru od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę zapewnia gmina. Właściciele nieruchomości do tego czasu powinni podjąć decyzję czy wypowiedzą umowę na odbieranie odpadów komunalnych zawartą indywidualnie. Opłata przekazywana gminie w zamian za świadczenie usługi odebrania i zagospodarowania odpadów będzie obowiązkowa. Informacja pochodzi ze strony http://naszesmieci.mos.gov.pl/ i ją polecam.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Esteban

  data dodania: 2012-08-27

  Witam
  Pani Rzecznik chciałbym zapytać, ponieważ kiedyś był temat (także poruszany na księdze gości)odnośnie zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu, czy ten temat całkowicie upadł? czy może coś w związku z tym jest planowane?
  Pozdrawiam

  Szanowny Esteban!
  Temat zorganizowania giełdy samochodowej na terenie targu nie został wdrożony. Zostało zrobione rozeznanie wśród sprzedawców aut, handlarzy, organizatorów innych giełd i uznano, iż przedsięwzięcie może nie przynieść efektu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mim

  data dodania: 2012-08-24

  Wiejskim samorządom brak pomysłu i chyba ochoty na pracę dla środowiska.Nie współpracują z mieszkańcami, robią coś dla nich a nie z nimi.Jurajska wieś zgubiła ten szczególny klimat. Gdzie ławeczki przed domami? Gdzie babcie i dziadziusie wypatrujące czegoś na drodze? Betonowe płoty nie zachęcają do spontanicznej rozmowy np. z turystami,Płoty z betonu to koszmar tolerowany przez władze.Lokalne "Jarzębinki" schowane za obcobrzmiącym imieniem. To jest folklor?

 • klemens

  data dodania: 2012-08-23

  Miasto i Gmina Żarki, a wszystko, co czytam i widze to TYLKO Żarki.... może macie tez i inne wioski .... Przybynów, Zawadę, Jaworznik, Suliszowice... o nich to juz nic, nic... tylko, tylko, tylko te jedyne Żarki ..... co na to pani ze Zrębic......

  Szanowny Klemensie!
  Szereg informacji dodanych ostatnio nie dotyczy tylko i wyłącznie mieszkańców miasta Żarki. Kursy florystyki, oferty pracy, koncerty, warsztaty, wernisaże wystaw to jest oferta dla wszystkich mieszkańców Gminy Żarki. Ostrzeżenie o naciągaczach wyłudzających po 110 zł jest dla wszystkich przedsiębiorców, a nie tylko tych z samych Żarek. Informacja o środkach dla świetlic też dotyczyła świetlic wiejskich. Wiadomość o rozbudowie targowiska też moim zdaniem powinna być interesująca dla wszystkich, bo z targu spływa sporo pieniędzy do budżetu, a zakupy robią tam nie tylko żarczanie. Proszę wybaczyć, ale w każdym tekście nie będę wymieniała z każdego z dziesięciu sołectw z nazwy.

  Jak nie ma informacji z danego sołectwa, to po prostu nie ma o czym pisać. Żarki liczą prawie 4500 osób, Czatachowa 138. Siłą rzeczy aktywność sołectwa będzie dużo mniejsza, niż miasteczka ze względów demograficznych. Ale jak w Czatachowie odbywał się Flamberg, to oczywiście to było podane do wiadomości. Wiem, że we wrześniu planowane są festyny w Czatachowie, Jaworzniku, spotkanie w Zaborzu. I na pewno te informacje trafią na stronę internetową Gminy. Proszę porównać stronę Gminy Żarki ze stronami innych gmin nawet w najbliższym sąsiedztwie. I oceniać dopiero po liczbie informacji, aktualności, jakości zdjęć.


  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|259|260| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Skałki Jurajskie Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd Jura Krakowsko-Częstochowska Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch Rycerska Drużyna Miasta Żarki LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7