wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Donata, Hermina

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-12-19

  Dzień dobry
  Niestety chyba informacja o dziurach w drodze w Kotowicach (Majowa, Ogrodowa) nie dotarła do referatu od 22.11.2019, pani rzecznik proszę o interwencję ponownie.

  Szanowny Mieszkańcu,
  informacja została przekazana, natomiast w okresie zimowym nie jest wykonywanie naprawianie ulic.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2019-12-10

  Budynek po gimnazjum duży zrobić jedną szkołę i problem się zmniejszy

 • Turysta

  data dodania: 2019-12-04

  Dzień dobry,
  Szanowna Pani Rzecznik,
  Proszę o informację, czy w przyszłym sezonie letnim basen w Żarkach będzie funkcjonował.

  Pozdrawiam

  Szanowny Turysto,

  Zadanie ma być wykonane do końca listopada 2020 r.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Lukasz

  data dodania: 2019-12-04

  Witam chciałbym zapytać co gmina robi praktycznego aby w Żarkach POWIETRZE BYŁO CZYSTSZE W ZIMOWE DNI. Po godz 17 jest u nas w gminie londyńska mgła.


  Pozdrawiam

  Szanowny Łukaszu,
  wymiana pieców, okien, termomodernizacja budynków jest finansowana tylko z Programu Czyste Powietrze. Mogą do niego aplikować wyłącznie mieszkańcy. Gminy nie mogą korzystać z tych środków. W latach poprzednich, gdy były dostępne środki realizowaliśmy projekty wspólnie z mieszkańcami. W ostatniej edycji wymieniliśmy 300 pieców. Szczegóły na temat realizowanych zadań w zakresie ekodotacji w zakładce Inwestycje na stronie umigzarki.pl W tym roku jako gminna oddaliśmy trzy komunalne budynki po termo, wymianie źródeł ciepła. Zrewitalizowano budynki przy Topolowej i po szkole w Wysokiej Lelowskiej, tam również zapewniono rozwiązania ekologiczne w zakresie ogrzewania. W latach poprzednich termomodernizacje wraz wymianą źródeł ciepła przeszły wszystkie szkoły, przedszkola, instytucje publiczne.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-12-01

  W związku z możliwością wyłączenia z okręgów łowieckich terenów prywatnych, czy samorządowych /trzeba stosowne pismo w Starostwie chyba złożyć/ mam pytanie czy Gmina Żarki wyznaczyła takie działki na terenach będących własnością gminy? My mieszkańcy mamy prawo wiedzieć czy w tym temacie będą podjęte jakieś kroki. Na inicjatywę radnych-bezradnych nie liczę ponieważ to wymaga zaangażowania, spotkań z mieszkańcami itp. Uważam że nowe granice kół łowieckich powinny być podane do publicznej wiadomości dla naszego i turystów bezpieczeństwa.

  Szanowna smycz,
  nie są wyznaczone.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-11-23

  Dzień dobry
  Prosimy o załatanie dziur na ul. Majowej i Ogrodowej w Kotowicach, jeszcze przed zimą i mrozami. Mamy kilka nierówności i ciężko się jeździ. To tylko parę dziur więc nie jest to duży wydatek, a poprawi bezpieczeństwo.

  Szanowny mieszkańcu,
  informacja zgłoszona do odpowiedniego referatu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Przyjezdny

  data dodania: 2019-11-23

  Proszę odpowiedź czy na terenie wsi Przybynów pod samymi skałkami przy drodze na Jaroszów można się budować? Będąc tam na spacerze zobaczyłem, że ktoś zrobił sobie drogę pod samą skałę i rozpoczął jakieś wykopy, stoją zbiorniki na wodę. Działka 190/3. Jestem tym zbulwersowany. Coraz mniej zostaje z naszej pięknej Jury. Przeprowadziłem się tutaj, dla pięknych terenów, dziewiczych skał i lasów, a tutaj powoli cywilizacja wciska się wszędzie, bardzo to smutne.

  Szanowny Przejezdny,
  są o tereny rolne, nie są dopuszczone pod zabudowę. Dziękujemy za informację.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Zniesmaczona

  data dodania: 2019-11-19

  Witam, w jakim celu Panowie odbierający śmieci robią zdjęcia śmieci i posesji? Poza tym co to za segregacja jeśli ja mam śmieci posegregowane w workach a oni je wciepują i tak wszystkie razem do śmieciary i zgniataj.

  Szanowna zniesmaczona,
  robienie zdjęć śmieci i posesji świadczy o tym, iż panowie stwierdzili źle wykonaną segregację. Od razu powinien być wypisany i pozostawiony protokół złej segregacji. My do urzędu dostajemy go również wraz ze zdjęciami. Śmieciarka ma trzy komory. Do każdej jest wrzucana odpowiednia frakcja śmieci.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • syrena

  data dodania: 2019-11-14

  Nie mieszkam w Zarkach ale mimo że kupuję drogi podobno spełniający wszystkie normy węgiel orzech, palę w piecu c.o. "od góry" /bardzo polecam to oszczędne i eko palenie / to jednak w pierwszej fazie rozpalania z komina kopci a przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych ten dym się "kładzie". Przy paleniu "Od góry" po uzyskaniu odpowiedniej temperatury żaru z komina przez 10 godzin nie widać dymu z komina bo ten system gwarantuje właściwe spalanie tego co tworzy dym. Piszę o tym bo nie zawsze dymi bo ktoś pali zabronione odpady czy spala podkłady kolejowe. Antys adze czyszczą przewód kominowy i też należy je stosować.Jeszcze długo nie wszystkich będzie stać na wymianę systemu ogrzewania. Pozdrawiam

 • Ciekawa

  data dodania: 2019-11-12

  Witam! Mam pytanie czy mieszkaniec naszej miejscowości może mieć wgląd w wyniki pracy Straży Miejskiej z Żarek? Czy jest to gdzieś opublikowane?

  Szanowna Ciekawa,
  to co nie jest opublikowane w BIP, może być udostępnione na wniosek.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|4|5|6| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch Skałki Jurajskie Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody Jura Krakowsko-Częstochowska Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11