sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Antysmog

  data dodania: 2019-11-10

  Czy gmina planuje coś działać w kwestii coraz większego zanieczyszczenia powietrza w gminie? Wyjście z domu to samobójstwo. Powietrze w całej gminie niemiłosiernie śmierdzi. Z domów widać kłęby czarnego dymu a nie widać by np straż miejska sprawdzała jak kiedyś czym palą ludzie. Czy gmina chce zadbać o swoich mieszkańców ?


  Szanowny antysmog,
  Straż miejska wykonuje po kilka kontroli w tygodniu. W niemal stu procentach przypadków mieszkańcy palą węglem, miałem - kupionym legalnie na polskich składach. Jeśli chodzi o działania gminy to na głównej stronie jest zakładka inwestycje i tam od wielu lat są wymieniane zadania z każdego roku, również w zakresie ekologicznych działań. W tym roku była realizowano np. termomodernizacja trzech budynków komunalnych. W ostatnich latach zmodernizowano wszystkie systemy grzewcze i wykonano termo we wszystkich budynkach publicznych na terenie gminy - placówki oświatowe, urząd, budynki komunalne, część remiz. Z inicjatywy gminy wykonano kilka programów, które polegały na montażu odnawialnych źródeł energii i wymianie pieców na prywatnych posesjach. Niestety, gmina na ten moment nie ma możliwości finansowych do wsparcia ani wymiany pieców, ani odnawialnych źródeł energii, bo dla gmin nie ma już pieniędzy w tych obszarach. W Polsce jest realizowany od ub. roku program Czyste Powietrze i mieszkańcy mają możliwość pozyskania dotacji z tego funduszu. Nie znam efektów tego programu w odniesieniu do gminy Żarki.
  Gmina Żarki ostatni taki program wymiany pieców realizowała w 2018 r. Była to Modernizacja źródeł ciepła w budynkach indywidualnych realizowana w ramach programu ograniczenia niskiej emisji
  Wartość: 720 000,00 zł, dofinansowanie: 253 000,00 zł, pożyczka z WFOŚiGW: 379 500,00 zł, środki własne: 467 000,00 zł. Zadanie realizowane w latach 2017-2018, wartość całkowita: 1 150 000,00 zł.
  Zamontowano piece w 230 domach. Każdy piec z wymaganym atestem energetyczno-emisyjnym. Mieszkaniec pokrywał 50 proc. kosztów.

 • orliki

  data dodania: 2019-10-13

  Jakiś czas temu w Żarkach na różnych osiedlach pojawiły się boiska do piłki nożnej. Otóż te boiska nie są przeznaczone do jazdy konnej! Może osoby które je posiadają posprzątają odchody swoich pupili. Po pieskach należy sprzątać to może i na osiedlu 600 lecia po konikach ktoś posprząta!

 • Maciej

  data dodania: 2019-10-07

  Szanowni Państwo

  Czy Urząd planuje wdrożyć program użyczania mieszkańcom kompostowników ?
  Byłaby to zachęta do utylizacji zielonych odpadów w przydomowych ogródkach.

  Taki program istnieje już od kilku lat np w Kroczycach.

  Pozdrawiam

  Maciej

  Szanowny Panie Macieju,

  wprowadzono nowe przepisy w zakresie gospodarkami odpadami. Czeka nas zmiana prawa lokalnego i wszelkie możliwe nowinki postaramy się uwzględnić.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Teatr

  data dodania: 2019-10-04

  Dzien dobry
  Czy w najbliższym czasie będzie możliwość skorzystania z promocyjnych biletów do teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie w ramach promocji " TEART DLA GMINY ŻARKI"?

  Szanowny teatr,
  na ten moment nie mam propozycji.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMiG Żarki

 • Oszukiwany podatnik

  data dodania: 2019-10-01

  Droga Pani rzecznik- czy umie Pani odpisać coś merytorycznie po samodzielnym kontakcie z jakimś tam referatem? Pewnie więcej osób chciałoby dowiedzieć się, od kompetentnego, bądź co bądź, urzędnika. Proszę w imieniu większego grona osób o rzeczowe zajęcie się sprawą. Naprawdę aż tak jest urzędnikom obojętny ten temat? Czy, naprawdę, za każdym razem będziemy słyszeć w telefonie referatu jedno zdanie które ma się nijak do tego co mówią w biurze firmy Strach? Choć raz, proszę o zajęcie się niewygodnym dla siebie tematem. Swoją drogą, to po lekturze "księgi gości" zauważam że ludzie nie mają właściwie poważnych problemów w Żarkach. Ot kraina miodem i mlekiem płynąca. No chyba że cenzura ale nieeee... Nie możliwe.


  Szanowny oszukany podatniku,

  każda sprawa jest indywidualna i każda sytuacja jest indywidualna, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Oszukiwany podatnik

  data dodania: 2019-10-01

  Droga pani rzecznik... Nurtuje mnie pytanie dotyczące firmy która świadczy usługi w odbieraniu odpadów komunalnych. Chodzi mi o to kto jest w końcu stroną umowy jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami- UMiG Żarki czy też ta firma? Czy jej "widzi mi się" będzie jeszcze długo tolerowane przez UMiG? Do rzeczy. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że osoba samotna, płacąca za odbiór segregowanych (papier, plastik) ma odbierany 1 worek papieru i 2 worki plastiku. Ironia polega na tym że jeżeli ktoś płaci za 8 domowników ma odbierane dokładnie tą samą liczbę. Wobec tego nie jestem już zaskoczony sytuacjami które spotykam w lesie- worki ze śmieciami, opony, meble. Może teraz usłyszę że "zawsze można dowolną ilość zawieźć do PSZOKu". Tak, tylko za co w końcu płaci ten który płaci za 8 osób?

  Szanowny oszukiwany podatniku,
  proszę o kontakt z odpowiednim referatem.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zwoleniczka jogi

  data dodania: 2019-09-20

  Mnie joga pomaga skoncentrować się na modlitwie i na zdrowiu.Jogę trzeba uprawiać w postawie wdzięczności wobec Boga.Wojciech Werhun SJ Mahesh,jest jezuitą ale również instruktorem jogi i wcale nie uważa że uprawianie jogi to grzech.

 • smycz

  data dodania: 2019-09-18

  Szanowni radni gminy Żarki Wracam do sprawy kompostownika i zniżki w opłacie za wywóz odpadów. Otóż 6 września 2019r w życie weszła nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości w gminie. Na jej podstawie zgodnie z treścią ust. 4a dodanego do art. 6k "rada gminy w drodze uchwały, zwalnia wcześniej z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym itd. itd. Biorąc pod uwagę wysokie opłaty oczekuję stosownej uchwały Rady Gminy Żarki,

  Szanowna smycz,
  zgadza się, ale gminy mają pewien czas na dostosowanie lokalnych przepisów do tych nadrzędnych.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-09-17

  Czy w naszej gminie funkcjonuje zniżka w opłatach za odbiór odpadów w przypadku posiadania kompostownika / Jeżeli tak to w jakiej wysokości?

  Szanowna smycz,
  nie ma takiej zniżki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Joga w Domu Kultury

  data dodania: 2019-09-17

  Dzień Dobry. Nie wiem czyj to jest pomysł abyś prowadzić zajęcia Jogi w Domu Kultury. Pragnę tylko poinformować zainteresowanych, że Joga jest złem, które wyrządzać będzie niezliczone krzywdy w naszym życiu. Nie dzwimy się, że praktykujać ćwiczenia Jogi będzie w naszym domu dziać się źle. Rozbite małżeństwa, samobójstwa, problemy z dziećmi,itp. Tak podaję do informacji jakby kto chciał doświadczyć tego. Ps. Praktyka Jogi jest grzechem.

pierwsza|poprzednia|5|6|7| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Jura Krakowsko-Częstochowska Skałki Jurajskie Oficjalny Portal Gminy Żarki LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch Szlak Orlich Gniazd Miniskansen Wsi Jurajskiej Sanktuarium w Leśniowie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5