niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Turysta rowerzysta

  data dodania: 2019-06-03

  Piękna gmina po której uwielbiam jeździć na rowerze. Zaskakujące jest to jak co roku zmienia się jej wygląd: nowe drogi, ścieżki rowerowe. Jedyne co odstrasza turystów to ekipa panów spożywająca alkohol obok sklepu w Zawadzie. Niestety nie można się zatrzymać z dzieciakami na chwilę przerwy w tej miejscowości. Zachowanie tej grupy osób, ich sposób wyrażania się jest poniżej wszelkiej krytyki. Szkoda, że gmina nic nie może zrobić w tej sprawie.

  Szanowna turystko rowerowa
  na kulturę innych gmina nie ma wpływu. Okolice sklepu w Zawadzie są objęte przez nadzorem przez Straż Miejską, w różne dni tygodnia i o różnych porach, ale nie przez 24 godziny. Panowie nie spożywają alkoholu przy sklepie, lecz na prywatnym terenie. Właściciel działki wyraża na to zgodę. Na terenie prywatnym można spożywać alkohol.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zxc

  data dodania: 2019-05-31

  do Pana Radnego Adama Zamory
  Wybory Pan wygrał i zainteresowanie osiedlem zmalało. Widział Pan jak wygląda teren wokół boiska, który Pan sam zagospodarował ? Trawa po pas, drzewka zarośnięte. Ma Pan dzieci, a placem zabaw i jakością sprzętu się Pan nie zainteresuje ?

 • nowy

  data dodania: 2019-05-21

  Witam czy wiadomo już kiedy zacznie się remont ulic Jagodowej i Młyńskiej,czy odwłoania się zakończyły , czy Gmina pozyskała pieniądze z dotacji? pozdrawiam

  Szanowny Nowy

  złożony został już kolejny wniosek na pozyskanie środków na przebudowę dwóch ulic. Nabór trwał do 12 kwietnia w Funduszu Dróg Samorządowych dla zadnia. Wartość zadania 5 371 574,00 zł. Gmina stara się o połowę kosztów zadania. Nie jest to mała inwestycje, stąd poszukiwanie środków zewnętrznych. Przebudowa zacznie się, gdy zostanie zapewnione finansowanie dla tego zadania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Janusz

  data dodania: 2019-05-15

  *Witam, Czy w Żarkach rada miasta nada jakąś nazwę tej ulicy która jest na osiedlu Przewodziszowice, bo bieda tam trafić. Ostatnio szukałem wypożyczalni przy ul. Lesniowskiej a trafiłem na Jurajską ulice jakich wiele po wsiach. Może wypożyczalnia przy ul. Jurajskiej brzmi nieźle i nikogo już nie zmyli? Z poważaniem Janusz

 • Arti

  data dodania: 2019-05-15

  Szanowna Pani
  Wszyscy wiedzą, iż ul. Majowa i Ogrodowa ma być remontowana, niestety wszyscy też mają świadomość że nie wiadomo kiedy to nastąpi, proszę też o zrozumienie użytkowników tych dróg, że poruszanie się co dzień po dziurawej drodze nie należy do przyjemności, więc prosimy o tych parę kilogramów asfaltu na te dziury, aby lepiej nam się żyło.

  Szanowny Arti,

  część prac została wykonana na terenie Gminy Żarki. Warunki pogodowe są jednak, jakie widać i na realizację trzeba zaczekać, aż ustabilizuje się pogoda.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Arti

  data dodania: 2019-05-12

  Dzień dobry
  Na początku kwietnia jest wpis na temat załatania dziur w Kotowicach na Majowej i Ogrodowej, minął już miesiąc i niestety dziury jak były tak są po mimo obietnic nic się nie robi. Może sołtys albo radny zajmują się tą sprawą.

  Szanowny Arti,

  pogoda ma znaczenie. Zadanie jest realizowane w miarę możliwości pogodowych. Większość prac związanych z łataniem została wykonana na terenie gminy. Na ulicę Majową został zlecony projekt techniczny przebudowy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jaworzan

  data dodania: 2019-04-25

  Witam

  Mam pytanie, kto w Szkole Podstawowej w Jaworzniku odpowiada za huśtawki? Mamy prawie maj a huśtawek jak nie było powieszonych tak niema. Skandal, po co one wogóle zajmują miejsce.

  Pozdrawiam

  Szanowny Jaworzan,
  huśtawki wiszą od wczoraj. Jeden z elementów był zamawiany.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Do mieszkańca

  data dodania: 2019-04-16

  Szanowny mieszkańcu,
  proszę o przesłanie informacji wraz ze zdjęciem, które mogę użyć na maila Gminy Żarki.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-04-15

  Dzień Dobry
  Bardzo proszę poinformować mieszkańców gminy Żarki, iż chór Salve Regina z Kotowic brał udział w XV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach w dniu 13.04.2019r, gdzie w swojej kategorii (na 12 występujących chórów) otrzymał wyróżnienie. Koncert galowy był transmitowany na żywo w TVP Info.
  Jest to jedyny chór z gminy Żarki który został wyróżniony.
  Proszę informację umieścić na stronie gminy.
  https://m.facebook.com/przegladpasyjny/
  http://przegladpasyjny.pl/

 • Rodzic

  data dodania: 2019-04-09

  Witam
  Mam pytanie czy jest w naszej gminie osoba zatrudniona jako opiekun Orlika przy Szkole Podstawowej ? A jak tak to czemu on nic nie robi z tego co wiem w innych gminach gdzie są Orliki są zatrudnieni animatorzy ,którzy pilnują i organizują zajęcia sportowe dla dzieci a u nas nic tym temacie się nie dzieje ? Teraz gdy Nauczyciele strajkują czy w czasie wakacji takie zajęcia by się bardzo przydały !! Proszę o odpowiedź.

  Szanowny Rodzicu,
  Animator, który jest zatrudniony na Orliku jest osobą pracująca, swoją pracę na Orliku wykonuje w godzinach popołudniowych. Nie ma możliwości organizacji zajęć przez niego dla dzieci w czasie strajku nauczycieli.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|5|6|7| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Gmina Żarki Szlak Orlich Gniazd Edukacyjne zagrody Rycerska Drużyna Miasta Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie Oficjalny Portal Gminy Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6