wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wernisaż w bibliotece

Strona główna » Aktualności » Wernisaż w bibliotece

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 11 marca w Bibliotece Miejskiej w Żarkach odbył się wernisaż wystawy Doroty Klimas pt. „W stronę słońca”. To druga wystawa autorska tej artystki. Dorota Klimas jest nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Niegowie, mieszka w Żarkach. Malarstwo to dla niej pasja, odskocznia od życia codziennego, relaks, wewnętrzna potrzeba.

- W tym roku przypada 30 lat mojej pracy twórczej i jest to dobry moment, aby mieszkańcy Żarek mogli zapoznać się z twórczością – mówi Dorota Klimas, która artystycznie związana jest z Myszkowem, gdzie od 1984 roku należy do Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych. Jest to jej druga wystawa autorska, pierwszą miała na 20 lecie twórczości  w MDK w Myszkowie.

Tematyka prac Doroty Klimas  jest szeroka, a techniki różnorodne. Maluje pejzaże, kwiaty, portrety, anioły i ikony. Na sztalugach znalazły się prace wykonane w różnych technikach i pochodzące z plenerów z Polski, Czech i Słowacji.
Wystawę można oglądać w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Żarkach.

 

czytano: 978 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-13 12:32:16

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7