wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Strona główna » Aktualności » Ekstremalna Droga Krzyżowa

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 27 marca przed Niedzielą Palmową już po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Chrystusem pośrodku zmagania i wysiłku sprawia, że zmieniamy sposób widzenia świata, siebie, drugiego człowieka. Ludzie odkrywają w swoim sercu siłę i odwagę by wypłynąć na głębię. Nie chcą już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.

Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się  w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Prawdziwy wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud, ale jedynym i najważniejszym celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

Ludzi odważnych, sprawnych piechurów, którzy nie boją się trudów i zmęczenia zapraszamy na rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas tej pieszej, nocnej wędrówki.
W tym roku w okolicach Częstochowy proponujemy dwie trasy:
•    Pierwszą - prowadzącą z Sanktuarium w Leśniowie na Jasną Górę.
•    Drugą - prowadzącą z Sanktuarium w Gidlach na Jasną Górę.

Informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Częstochowie można znaleźć na stronie: www.edk.org.pl oraz na profilu fb: Ekstremalna Droga Krzyżowa Częstochowa.

Informacja ze strony www.lesniow.pl

Informacje odnośnie trasy prowadzącej przez Żarki.
Długość trasy 41 km, początek Żarki Letnisko (stacja PKP), koniec Częstochowa- Jasna Góra, przebieg: Żarki Letnisko, Żarki-Leśniów (w Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie msza święta około godz. 20.00.), następnie stąd przez  Przybynów, Choroń, Dębowiec, Częstochowa (Klasztor na Jasnej Górze)
Więcej: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/zarki--letnisko-czestochowa--jasna-gora-88.html

 

czytano: 1096 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-24 12:42:09

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7