wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Światowy Dzień Książki

Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Książki

wielkość tekstu:A | A | A

Biblioteka Miejska w Żarkach uczciła ten dzień zapraszając do Biblioteki na spotkanie autorskie Teresę Ostrowską.  Pani Teresa jest autorką bajek dla dzieci jak: Zimowe spory maszyn rolniczych, Bajki z zagrody Babci i Dziadka, Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka, Leśne Bajeczki Babci i Dziadka.
Pisarka i poetka z mieszka w wiosce Brzeście gmina Radków (powiat włoszczowski) opowiadała o bohaterach swoich bajek. Dzieci chętnie słuchały o zwierzętach z wiejskiego podwórka, o maszynach rolniczych, traktorach.

Przygoda z pisaniem Pani Teresy zaczęła się na emeryturze i na wyraźnie zamówienie swojego wnuka. Książeczki są dziełem dwóch osób, bowiem ilustratorem jest córka Pani Teresy Grażyna Ostrowska- Wielgos.
Wszystkie książki Pani Teresy posiadamy w zbiorach naszej biblioteki. Polecamy i zapraszamy.

 

czytano: 782 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-05 13:44:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6