poniedziałek, 21 maja 2018 r.
imieniny obchodzą: Jan, Monika
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złoty Znak dla burmistrza Żarek.

Strona główna » Aktualności » Złoty Znak dla burmistrza Żarek.

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Klemens Podlejski został uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jest on nadawany za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej. Honoruje się w ten sposób osoby, które w znaczący sposób zasłużyły się dla działalności strażaków ochotników. Medal został przyznany przez Zarząd Główny Związku OSP RP.

Uroczystość odbyła się w dniu 14 maja w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W trakcie rozdano medale i odznaki dla wyróżniających się w służbie strażaków z okazji Obchodów Dnia Strażaka.

- To dla mnie wielki zaszczyt  – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski po otrzymaniu Złotego Znaku Związku. – Od lat w ramach pracy samorządowej wspieram jednostki z terenu Gminy Żarki. Systematycznie realizujemy zakupy pozwalające na doposażenie jednostek, inwestujemy środki pozyskane i własne w nowe auta służące ratownictwu na drogach i w pożarach. Systematycznie są szkoleni druhowie ochotnicy, remontowane są remizy.

W ramach uroczystości do medale zostali wywołani dwaj inni mieszkańcy Gminy Żarki. Krzysztof Kotyniak z Jaworznika oraz Adam Plesiński z Żarek. Panowie otrzymali Odznaki za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Podczas uroczystości przekazano również samochód ratowniczy dla strażaków z Tarnopola na Ukrainie w ramach współpracy z śląskie straży pożarnej z ukraińską.

(tekst i zdjęcia: Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

czytano: 945 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-14 15:31:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Liga Młodych Talentów.

  Na stadionie LKS Zieloni Żarki odbyła się pierwsza kolejka Ligi Młodych Talentów. Rozgrywki organizowane przez klub ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 36 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 2 czerwca.

  Zapraszamy na drugi w tym roku  Kupiecki Sąsiek. Na Targowisku w Żarkach w dniu 2 czerwca 2018 r.  otwarte zostaną ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Zabawy z czytaniem.

  W ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK w dniach od 8-15 maja odbyło się NARODOWE CZYTANIE DZIECIOM W BIBLIOTECE. ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 44 razy
  czytaj więcej
 • Zagłosuj na plac zabaw!

  Czy chcesz aby uczniowie w Szkole Podstawowej w Żarkach mieli rewelacyjny plac zabaw? Trwa głosowanie o takie właśnie ...

  dodano:18 maja 2018 czytano: 105 razy
  czytaj więcej
 • Samochód dla OSP Jaworznik.

  Dzisiaj (17.05.)  została podpisana umowa na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Jaworznik. Gminę Żarki ...

  dodano:17 maja 2018 czytano: 104 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10