wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Gminny Konkurs Ortograficzny

Strona główna » Aktualności » Gminny Konkurs Ortograficzny

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 28 maja 2015 roku został przeprowadzony i rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny pt.  „Gminny Mistrz Ortografii” dla klas II i III. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku przybyli uczniowie ze szkół: im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, Szkoły Podstawowej w Zawadzie  i im. Wł. Szafera w Żarkach. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów.  Uczestnicy pisali dyktanda, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Wyniki konkursu

Klasy drugie:

1 miejsce: Wiktor Rosik – SP  w Żarkach

2 miejsce: Paweł Grzesica – SP w Jaworzniku

3  miejsce:Oliwia Szpak - SP w Żarkach

Klasy trzecie:

1 miejsce:Natalia Rzepka – SP w Przybynowie

2 miejsce: Anna Czyż – SP w Zawadzie

3 miejsce: Patrycja Kołacz - SP w Przybynowie.

Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Aby umilić czas oczekiwania na wyniki uczestnicy udali się na słodki poczęstunek i zwiedzili naszą szkołę. Tegoroczny konkurs przygotowały: C. Bojda i   B. Ledwoch.  Dyrektor Jadwiga Podlejska z radością wręczała nagrody i dyplomy oraz zaprosiła do udziału za rok.

 

 

czytano: 816 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-09 12:22:44

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8