niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dni Żarek 2015

Strona główna » Aktualności » Dni Żarek 2015

wielkość tekstu:A | A | A

Wystawa Roberta Szecówki, koncert zespołu Wojska Polskiego,  jubileusz 110-lecia istnienia OSP w Żarkach, zawody sportowe i wędkarskie, a do tego jeszcze kabaret i zabawa z zespołem Cliver. Organizowane po raz 25 Dni Żarek zgromadziły publiczność w różnych punktach miasta, bo i atrakcje były zlokalizowane pod różnymi adresami.

Obchody tegorocznych Dni Żarek rozpoczęły się już 20 czerwca br. zawodami wędkarskimi „Żarecki Spławik". W różnych terminach rozegrane zostały również zawody sportowe m.in. Turniej piłki nożnej rocznik 2008-2007, Turniej sprawności piłkarskiej rocznik 2004-1999, a także tpiłki nożnej rocznik 2006-2005 i Turniej piłki nożnej w kategorii OPEN.

W ramach obchodów Dni Żarek odbył się wernisaż wystawy Roberta Szecówki w Muzeum Dawnych Rzemiosł w  Starłym Młynie w Żarkach i  Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Domu Kultury w Żarkach za sprawą podpowiedzi Ireneusza Święciaka. W przypadku jednego i drugiego wydarzenia widownia nie zawiodła.

Uroczystości na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Steinkellera  w niedzielę 28 czerwca rozpoczęły, niestety od ulewnego deszczu. Mimo niesprzyjającej pogody na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Po ich występie odbyły się uroczyste obchody 110 – lecia OSP w Żarkach. W czasie obchodów Jubileuszu wręczono odznaczenia dla wyróżniających się strażaków, składano życzenia dalszej owocnej pracy a na koniec odbył się koncert Orkiestry OSP Żarki, która wykonała kilka utworów muzycznych różnych kompozytorów z całego świata.

Po jubileuszu OSP Żarki na scenie zaprezentowana została bajka "Kopciuszek" w wykonaniu grupy  teatralno-tanecznej z Domu Kultury w Żarkach, którą prowadzi Katarzyna Miklas. I to nie był koniec atrakcji dla dzieci, bo na scenie zagościły występy taneczne w wykonaniu Championek ze Szkoły Podstawowej w Żarkach i  Zumba Kids z Positive Energy. Oby dwie grupy prowadzi Mariola Pasikowska.

Po energicznych tańcach widownia mogła zobaczyć dorobek Ogniska Baletowego z Domu Kultury w Żarkach. Młodzi tancerze pod kierunkiem Łukasza Zasika i Niny Otręby pokazali 3 tańce z baletu „Dziadek do orzechów” oraz „Taniec Eleny” i „Kankana”.

Po prezentacjach dziecięcych na scenie zagościła gwiazda wieczoru – Kabaret Kopydłów. Komendant, Forkowa, Policjant i Sikorka barwnie przedstawili swoja wioskę.  Po kabaretowych występach rozdane zostały nagrody z konkursów rozegranych w trakcie Dni Żarek oraz odbyło się  losowanie kart uczestnictwa.

Ostatnim punktem obchodów Dni Żarek był koncert zepołu Cliver, który zgromadził bardzo dużą widownię. Hity „Pokaż, jak się kręcisz“, czy „Weekend playboya" śpiewali wszyscy zgromadzeni w Lasku Fabrycznym.

Honorowy patronat na imprezą objął  Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Organizatorami byli: Gmina Żarki, MGOK Żarki, LKS Zieloni Żarki, OSP z terenu Gminy Żarki

Sponsor główny: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
Patronat medialny: Gazeta Myszkowska

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować XXV Dni Żarek.

Naszymi sponsorami byli:  

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
Sklep 1001 Drobiazgów, UL. STARY RYNEK W ŻARKACH
Kwiaciarnia DOMINIK UL. MYSZKOWSKA 7 W ŻARKACH
Sklep Niezapominajka, Żarki, ul. Strażacka 2
Sklep zoologiczno-ogrodniczy Tomasz Poznański, Renata Kucia, ul. Piłsudskiego w Żarkach
Radna  Aneta Bernacka
Piekarnia s. c. Jerzy Musialik & Beata Samulak
Auto Serwis Mirosław Madej
Studio Fryzjerskie Sylwia Szwej w Żarkach
Salon Fryzjerski „Iza”Izabela Nowak
Hurtownia Elektryczna „Tomak” Żarki
Zakład “Lilia”
Firma Tu Tomasz Ulman
Przystań Leśniów, ul. Źródlana 5
Lody Świderki, Żarki, ul. Stary Rynek

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 3008 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-30 14:38:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5