czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mistrz Pięknego Czytania

Strona główna » Aktualności » Mistrz Pięknego Czytania

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 22 października odbyła się już trzecia edycja konkursu pod patronatem Burmistrza Klemensa Podlejskiego. W konkursie brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych z Gminy Żarki. - Tematem przewodnim konkursu były baśnie i legendy. Baśń to jeden z najważniejszych gatunków epiki gdzie bohater swobodnie przekracza granice świata realnego i fantastycznego - mówi Henryka Janusiewicz, repzrezntująca Miejsko i  Gminną Bibliotekę Publiczną w Żarkach.

Mistrzem Pięknego Czytania w tym roku została uczennica klasy III c ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Oliwia Szpak. II miejsce uczeń Kl. III c ze Szkoły Podstawowej w Żarkach  Łukasz Bednarski, III miejsce uczennica Kl. III b ze  Szkoły Podstawowej w Żarkach Oliwia Kotowicz. Wyróżnienia otrzymali Patryk Czechowski ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie, Maciej Zalas ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku i Paweł Cesarz ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. W naszym konkursie nie było przegranych. Za udział w konkursie wszystkie dzieci dostały dyplomy i książki. W przerwie konkursu dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach.

 

czytano: 925 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-29 09:06:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9