wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Z Mikołajem raźniej

Strona główna » Aktualności » Z Mikołajem raźniej

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 4 grudnia do świetlicy „Przystań” w Wysokiej Lelowskiej przybył dawno oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Zmęczony podróżą usiadł obok pięknej choinki, pod którą znajdowały się paczki dla dzieci. Mikołaj w asyście Śnieżynek wręczał paczki wesoło gawędząc z każdym dzieckiem, zadając różne pytania i zagadki związane z Bożym Narodzenie, prosząc o zaśpiewanie kolędy lub pastorałki.
W role Świętego Mikołaja wcieliła się radna Lidia Kowacka. Śnieżynkami były Aneta Chjeduk, Dominika Gradzik. Nad całością czuwała Elżbieta Nowak, opiekun świetlicy.

- Składam serdeczne podziękowania Zdzisławie Motyl i radnej Lidii Kowackiej za pomocą finansową w przygotowaniu paczek w ramach wizyty Świętego Mikołaja -  mówi Elżbieta Nowak.

(przygotowała: Elżbieta Nowak)

 

czytano: 681 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-07 10:36:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6