czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Gmina Żarki na targach turystycznych.

Strona główna » Aktualności » Gmina Żarki na targach turystycznych.

wielkość tekstu:A | A | A

Już od tego piątku do niedzieli (18 - 20 marca 2016) w Katowicach  odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2016. Gmina Źarki jest jednym z wystawców.  Znajdziecie nas na stoisku Województwa Śląskiego przy wspólnej ladzie ze Związkiem Gmin Jurajskich i innymi atrakcjami z Jury. Impreza odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy al. Korfantego.

- Gmina Żarki zadebiutowała w tym roku na targach turystycznych. Wspólnie z Województwem Śląskim i Związkiem Gmin Jurajskich byliśmy obecni na Tour Salonie w Poznaniu w lutym, teraz przed nami targi w Katowicach, będziemy jeszcze promować się w Warszawie na 21. Targach Turystyki i Wypoczynku – wylicza burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Ponadto Związek Gmin Jurajskich zaprosił nas do wspólnego wystawiana się w ramach Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu w ostatni weekend lutego. Z tego zaproszenia chętnie skorzystaliśmy.

Udział w targach wsparto z  budżetu Gminy Żarki oraz z środków: Manufaktury Słodyczy Hokuss Pokuss, EtnoJura, Przystani Leśniów w Żarkach, Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagrody Maciejówki w Ostrowie. Warto dodać, że podmioty turystyczne z Żarek zadbały o dodatkowe  atrakcje. W piątek, 18 marca, Zagroda Edukacyjna Maciejówka z Ostrowa zaprasza na warsztaty filcowania. Z owczej wełny czesankowej, za pomocą specjalnej igły, będzie można zrobić zajączka, kurczaczka, serduszko lub inną ozdobę. Na miejscu będzie można zobaczyć wyroby z owczej wełny, obrazy, szale i inne wyroby rękodzielnicze. Będzie również reprezentacja z nowego mulimedialnego Muzeum dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.  Z kolei w sobotę, 19 marca, wspólnie z Etnojura.pl z Żarek zrobimy brzozowe kryzy - dekoracje dla wiosennych żonkili, wianki na świąteczne stoły, a dzieci motają kurczaczki, kurki, zające i pisanki.

- Animacje będą dostępne w trakcie trwania targów na stoisku Województwa Śląskiego - informuje Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną targów w Katowicach: http://www.globalnie.fairexpo.pl/index.php

 

czytano: 840 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-15 14:59:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7