piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wielkie liczenie na targu.

Strona główna » Aktualności » Wielkie liczenie na targu.

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 8 tys. osób odwiedziło Żareckie Jarmarki w ostatni weekend kwietnia 2016r.. Wielkie liczenie zorganizowano na zlecenie burmistrza Klemensa Podlejskiego. Liczono każdą osobę wchodzącą na trag oraz każde wjeżdżające auto.  Doliczono się  8019 osób i  1967 aut. Akcja była prowadzona w godz. 5.00 – 11.00.

Poprzednio wielkie liczenie zorganizowano we wrześniu 2012 roku. Wówczas stwierdzono  blisko 1300 aut na gminnych parkingach, czyli na parkingach nie tylko na targu, ale i w centrum miasteczka oraz prawie 7500 klientów. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach w ramach liczenia stwierdzili, iż najbardziej popularnymi wśród pieszych klientów są wejścia od ul. Ofiar Katynia.

- W czasie tegorocznego liczenia skupiliśmy się na autach wjeżdżających na targ i było ich blisko dwa tysiące – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. -  Nie liczono samochodów  parkujących wzdłuż ul. Ofiar Katynia, w centrum miasteczka czy na prywatnych parkingach oraz w polach.

fot. Krzysztof Zygalski

czytano: 950 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-05 12:03:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5