piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

11 Listopada w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » 11 Listopada w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach. Po uroczystej mszy św.  obecni przeszli  na cmentarz parafialny pod Krzyż Katyński. Modlitwę za Ojczyznę odmówił z zebranymi ksiądz proboszcz Jan Wajs i ksiądz wikariusz Paweł Szczęsny, a Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak zaznaczyła, że świętowanie w dniu 11 listopada to prawdziwa lekcja historii. Złożyła również słowa podziękownia za przybycie na uroczystość.

Kwiaty złożono pod Krzyżem Katyńskim, na mogiłach żołnierzy i powstańców na cmentarzu parafialnym w Żarkach oraz pod Obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Kwiaty składali przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, delegacje Prawa i Sprawiedliwości, Akcji Katolickiej, a także delegacje szkół podstawowych w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, Żarkach, Gimnazjum w Żarkach i Zespołu Szkół w Żarkach. Obecni byli również przedstawiciele jednostek straży pożarnej oraz orkiestra dęta OSP Żarki pod kierunkiem kapelmistrza Henryka Rakowskiego.

Po raz kolejny w uroczystościach wzięli udział członkowie Drużyny Harcerskiej w Żarkach.
Po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego i kompozycji do wierszy Wielkich Polskich Poetów w wykonaniu Kuby Michalskiego.

Wszystkim uczestniczącym w obchodach przedpołudniowych i w koncercie serdecznie dziękujemy.

 

czytano: 974 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-11-14 10:57:51

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6