wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Obwieszczenie konsultacje rewitalizacja.

Strona główna » Aktualności » Obwieszczenie konsultacje rewitalizacja.

wielkość tekstu:A | A | A

O B W I E S Z C Z E N I E BURMISTRZ MIASTA I GMINY ŻARKI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH DOTYCZĄCYCH PROJEKTU GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI ORAZ PROJEKTU UCHWAŁY WS. ZASAD WYZNACZANIA ORAZ ZASAD DZIAŁANIA SKŁADU KOMITETU REWITALIZACJI.

Na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 9 października 2015 r., o rewitalizacji (Dz.U. z 2015 r. poz. 1777) Burmistrz Miasta i Gminy Żarki informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dot. projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Żarki oraz projektu uchwały w sprawie zasad wyznaczania oraz zasad działania składu komitetu rewitalizacji.
Osoby zainteresowane tematyką objętą zakresem konsultacji mogą składać uwagi w terminie od 18.05.2016 roku do 18.06.2016 roku:
-  W formie pisemnej poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy (dostępny będzie na stronie internetowej UMiG od dnia 18.05.2016 r.)
- Ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w pokoju 21 lub telefonicznie pod nr 34 3148036 w.29  w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Żarki.
- Osobiście na spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w dniu 15 czerwca 2016r.

 

czytano: 434 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-11 11:33:54

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10