środa, 18 lipca 2018 r.
imieniny obchodzą: Kamil, Karolina
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

IV Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

Strona główna » Aktualności » IV Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

wielkość tekstu:A | A | A

 "Rodzina jest wspólnotą świętą, doskonaloną przez wspólne radości i troski". Te słowa Jana Pawła II przyświecały organizatorom IV Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym. W tym roku zawody przygotował zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach.

Celem turnieju, rozegranego 4 grudnia w hali żareckiego gimnazjum było pogłębianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez ks. proboszcza Jana Wajsa. W zawodach wystąpiło 28 rodzin z różnych miejscowości województwa śląskiego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców gimnazjalistów. Po 5 godzinach emocjonujących i stojących na wysokim poziomie zmagań sportowych wyłoniono najlepsze zespoły rodzinne.
I miejsce - Mirosław i Miłosz Piecowski – Rybnik
II miejsce - Marcin i Konrad Madej – Niegowa
III miejsce - Damian i Miłosz Cesarz – Kamienica
IV Miejsce - Mariusz i Patryk Koczyba - Boronów

Bardzo dobrze zaprezentowały się również rodziny z Gminy Żarki: Jolanta i Martyna Bereza, Michał i Patrycja Kasprzyk, Zenon i Piotr Brymora, Mariusz i Damian Sroka, Przemysław i Jarogniew Tabaka, Jarosław i Michał Kumor, Marlena i Bartek Stodółkiewicz.

Przedstawiciele organizatorów wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale, puchary i książki. Upominki dla uczestników turnieju ufundował również Burmistrz Miasta i Gminy Żarki  Klemens Podlejski.  

Przygotowanie: Jarosław Auguścik, Fot. Aleksandra i Natalia Bernacka
 

 

czytano: 584 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-19 11:05:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Fotowoltaika daje prąd.

  Zostały zakończone prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznych.  W 2018 r. na terenie Gminy Żarki zamontowano ...

  dodano:17 lipca 2018 czytano: 80 razy
  czytaj więcej
 • Wakacje w Bibliotece Miejskiej!

  Dzięki wsparciu finansowemu Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Biblioteka zakupiła 12 gier ...

  dodano:16 lipca 2018 czytano: 48 razy
  czytaj więcej
 • Umowa na place zabaw.

  Łącznie 60 tys. zł otrzyma Gmina Żarki na budowę trzech nowych placów zabaw w sołectwach: Czatachowa, Kotowice i ...

  dodano:13 lipca 2018 czytano: 202 razy
  czytaj więcej
 • Wspólna praca.

  Uroczystym podsumowaniem zakończono wspólną pracę polskich i niemieckich żołnierzy na Zabytkowym Cmentarzu Wojennym I ...

  dodano:13 lipca 2018 czytano: 141 razy
  czytaj więcej
 • Praca w biurze.

  STOWARZYSZENIE "JURAJSKA RYBA" ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Księgowy/Księgowa. Warunki ...

  dodano:12 lipca 2018 czytano: 141 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8