wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Senioralne spotkanie opłatkowe

Strona główna » Aktualności » Senioralne spotkanie opłatkowe

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 20.12.2016r  w Przystani Leśniowskiej w Żarkach  uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu, związanym  z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.  W ramach projektu Senior Obywatelski zorganizowany został  wieczór opłatkowy, na który przybyło pięćdziesięciu pięciu seniorów.

Przytulna sala okolicznościowa, miłe towarzystwo, pyszne ciasta, ciasteczka, cukierki  i pierniczki  oraz zapach świeżo parzonej kawy stworzyły domową atmosferę. A jeszcze jak do tego dodać piękne, polskie kolędy – to nie trzeba nikogo przekonywać, że było uroczyście, ciepło i rodzinnie. Na początku Małgosia Banaszczyk – pracownik Urzędu i Romek Hamerla – radny przedstawili nam dokonania grupy senioralnej w bieżącym roku. Nazbierało się tego trochę i trzeba przyznać, że wszyscy bardzo pozytywnie ocenili mijający rok. Również plan na zbliżający się 2017 rok i zadania, jakie postawiliśmy sobie do zrealizowania spotkały się z akceptacją zebranych. Coraz więcej osób starszych wychodzi z inicjatywą, coraz bardziej da się zauważyć zanikanie wszechobecnego onieśmielenia na rzecz aktywności obywatelskiej. I to cieszy. Jesteśmy na dobrej drodze, aby każdy postrzegał  grupę jako zintegrowaną, na którą zawsze może liczyć i która daje jasno do zrozumienia, że jest między innymi po to, aby w razie potrzeby pośpieszyć z pomocą i to nie tylko osobom zrzeszonym w grupie senioralnej ale każdemu potrzebującemu pomocy.

Były też piękne życzenia świąteczne. Stanisława Nowak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach w imieniu swoim jak i Burmistrza Klemensa Podlejskiego oraz wszystkich radnych w ujmujących słowach przekazała to, co każdy z pewnością chciał usłyszeć. Zdrowie, szacunek, miłość, dobroć nacechowały przekazywane  życzenia, a ich głębia w niejednym oku zakręciła łezkę. Później każdy indywidualnie składał życzenia swoim znajomym, a przełamywanie się opłatkiem jeszcze bardziej podkreśliło podniosły charakter uroczystości i potwierdziło poszanowanie wielowiekowej polskiej tradycji.  Należy jednak zaznaczyć, że nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie ogromne zaangażowanie osób, które w zasadzie nie zaliczają się jeszcze do grona seniorów. Mamy tutaj na myśli Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który od początku naszego ciekawego projektu „Senior Obywatelski” jest z nami i tylko dzięki pełnej akceptacji i  finansowemu wsparciu ze strony władz mogliśmy się spotykać i realizować niezwykle interesujące tematy.

Również ogromne podziękowania kierujemy pod adresem Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak. Jak tylko pozwalał natłok  obowiązków starała się uczestniczyć w naszych spotkaniach i służyć dobrą radą.
Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy szczególnie ciepłych i z serca płynących podziękowań nie złożyli na ręce opiekunów i organizatorów naszych comiesięcznych spotkań. Mamy tu na myśli Małgorzatę Banaszczyk - opiekuna z ramienia Gminy oraz  Romana Hamerlę- radnego Rady Miejskiej w Żarkach.

Wszystkim wam – Drodzy Państwo – składamy serdeczne podziękowania. Przesyłamy  z głębi serca płynące życzenia noworoczne i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wysiłki zarówno Wasze - jako włodarzy Gminy jak i nasze,  jako seniorów, którym nie jest obojętna przyszłość tej Gminy nie poszły na marne, a wręcz przeciwnie, pozostawiły po sobie trwały ślad.

(tekst i zdjęcie: Jolanta Pudo i Marek Pudo)

czytano: 660 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-29 09:46:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7