wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Strona główna » Aktualności » Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz piętnasty zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym "Kto czyta, nie błądzi". Tym razem motywem przewodnim konkursu jest hasło "Poznaj dzielnego Robinsona, którego zły los nie pokonał". XV Regionalny Konkurs Czytelniczy organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

- Przewodnią ideą jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej - tłumaczy Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - W 2017 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książki Daniela Defoe Robinson Kruzoe. Czytanie książek podróżniczych może być doskonałym sposobem na poszerzenie horyzontów myślowych i swojej wiedzy o świecie. Jest dobrą okazją do tego, by lepiej poznać świat podróżników, ich pasje oraz niezwykłe umiejętności.

Do konkursu są zapraszani  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej.
1. Aby przystąpić do konkursu, należy przeczytać książkę Daniela Defoe Robinson Kruzoe ( wyd. Robinson Kruzoe. Według Daniela Defoe napisał Stanisław Stampf’l).
2. Przygotowanie do konkursu polega na samodzielnej pracy – bardzo wnikliwym przeczytaniu powieści.
3.  Jedna szkoła może zgłosić nie więcej niż 5 uczniów.
4. Impreza składać się będzie z 2 części:
•    eliminacji - testu sprawdzającego znajomość powieści,
•    finału - turnieju widowiskowego z udziałem publiczności.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Konkurs odbędzie się  24 kwietnia 2017 o godz.10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach (budynek dawnej synagogi).
Zgłoszenia uczniów przyjmujemy do 23.03.2017 r.

Więcej informacji – tel. 34 3148010, kom. 502306828, tadek.pak.@wp.pl
Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna  w Żarkach

 

czytano: 734 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-02 08:55:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9