poniedziałek, 22 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Haliszka, Loda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dzieci odkrywają Żarki

Strona główna » Aktualności » Dzieci odkrywają Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Dzieci odkrywają Żarki to tytuł nowego przewodnika o atrakcjach turystycznych Gminy Żarki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wydawnictwo zostało napisane przez Barbarę  Salamon-Szympruch, blogerke turystyczną, miłośniczkę aktywnego wypoczynku i autorkę publikacji Dzieci Odkrywają Śląskie.

- Sama jestem mama, podróżujemy z cała rodziną. Jesteśmy pod urokiem Żarek i dlatego tym razem pisuję jedną gminę, za to pełną atrakcji dla rodzin z dziećmi – mówi autorka Barbara Salamon – Szympruch.

Wydawnictwo uzupełnione baza turystyczną noclegową, gastronomiczną, produktami turystycznymi, zdjęciami blogerki, ale i fotografów na stałe współpracujących z Gminą Żarki: Marcinem Skabkiem Północna Jura i Krzysztof Zygalski. Blogerka za swój pierwszy przewodnik pt. „Dzieci odkrywają Sląskie” otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Natomiast na Tour-Salonie w Poznaniu przyznano publikacji trzecie miejsce za wydawnictwo dla dzieci.

Wersja papierowa jest dostępna w Gminie Żarki np. w Starym Młynie. Wydawnictwo pojedzie na targi turystyczne do Łodzi, Katowic i Warszawy, oczywiście w celach promocyjnych. Wersję drukowaną można pobrać poniżej lub z bloga Podróże Hani, którego prowadzi właśnie autorka przewodnika.

- Blog o tym, że podróżnicza przygoda czai się za każdym rogiem. Wystarczy tylko wyjść z domu i... w drogę! Tym razem do Żarek – zachęca autorka.

Koniecznie przeczytajcie: http://www.podrozehani.pl/2015/08/zarki-atrakcje-dla-dzieci-jura-krakowsko-czestochowska.html

Publikacja do pobrania poniżej. Publikacja zaktualizowana w styczniu 2018r.

czytano: 3764 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-23 15:53:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Przygoda, wolontariat, zgłoś się!

  Tychy zapraszają! Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 32 razy
  czytaj więcej
 • Wyniki Wyborów 2018.

  Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został Klemens Podlejski w I turze. Skład Rady Miejskiej zmienia się w nieznaczny ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 1041 razy
  czytaj więcej
 • Sprawdź przed wyborami.

  Gdzie są siedziby komisji, kto kandyduje na radnych i na burmistrza? W dniu 21 października odbędą się Wybory Samorządowe. ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 485 razy
  czytaj więcej
 • Ul. Myszkowska. Na finiszu.

  Dzisiaj (18.10.) władze województwa, Wojewódzki Zarząd Dróg wspólnie z władzami gmin Żarki i ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 494 razy
  czytaj więcej
 • Andrzejki w MGOK Żarki.

  Żarecka Akademia Rozwoju i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach zapraszają na Zabawę Andrzejkową z zespołem BABILON w ...

  dodano:17 października 2018 czytano: 135 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10