czwartek, 22 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rajce liczą na Twój głos. Głosowanie do 4 kwietnia.

Strona główna » Aktualności » Rajce liczą na Twój głos. Głosowanie do 4 kwietnia.

wielkość tekstu:A | A | A

Spółdzielnia Socjalna "Amonit Jura Sport Kultura" wystartowała w programie „Decydujesz, pomagamy", w którym Tesco wraz z Fundacją Tesco Dzieciom wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i przyzna granty. Spółdzielnia  z Przewodziszowic wystartowała z projektem „Jurajskie Ostańce” i prosi o głosy.

Jak głosować? Podczas każdych zakupów w Tesco  dokonanych między 8 marca a 4 kwietnia klient otrzymuje jeden żeton. Wybiera swój ulubiony projekt społeczny i  głosuje na niego, wrzucając żeton do urny znajdującej się obok kasy. Ten projekt, który zbierze najwięcej głosów, otrzyma grant w wysokości 5000 zł.

- Na projekt z Przewodziszowic można głosować w sklepach Zawierciu przy ul. Aptecznej 42 lub w Porębie przy ul. Ludowego Wojska Polskiego 5 - zachęca Andrzej Jakóbczak.

Na czym polega projekt? Oto krótki opis: OSTAŃCE JURAJSKIE - jeśli nie zadbamy teraz, to kiedy? Za rok czy dwa może być za późno. Grzęda Rajce w gminie Żarki czeka na odkrycie, jest zadrzewiona, zarośnięta, zaśmiecona. Chcemy to zmienić i odsłonić, odczyścić i pokazać.

 Więcej o inicjatywie konkursowej: https://pomagamy.tesco.pl/list-of-projects

 

czytano: 558 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-03-08 14:44:15

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10