wtorek, 26 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Dora, Olga
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Sukces naukowy

Strona główna » Aktualności » Sukces naukowy

wielkość tekstu:A | A | A

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach od lat stara się rozwijać młodzieżowe pasje i kształcić przyszłych inżynierów i ludzi sukcesu. Dowodem na to jest kolejny sukces ucznia, tym razem w dziedzinie nauk ścisłych.
Uczeń klasy IA/B został finalistą XXIII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę Badawczą „ Fizyka a Ekologia”.  Pieczę nad pracami przygotowującymi ucznia do finału sprawowała mgr Marzena Dyrda – nauczyciel fizyki. Uczeń przygotowywał się do Konkursu już od X 2016r. Konkurencja polegała na napisaniu pracy badawczej w dziedzinie fizyki powiązanej z ekologią. Uczeń zachwycił jury pracą p.t. „ Technologie Energetyki Odnawialnej”. Ponadto, Dawid został wyróżniony w sesji plakatowej dotyczącej tematu swojej pracy i zajął 4 miejsce w Polsce spośród ponad 100 uczestników. Impreza wręczenia nagród i wyróżnień miała miejsce w dn. 06.04.2017 r.  w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Konkurs przebiegał pod patronatem instytutu Fizyki, Centrum Naukowo – Dydaktycznego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Gratulujemy sukcesu.

http://www.gtquark.pl/?p=3174

 

czytano: 1425 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-12 14:08:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13