środa, 20 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Joachim, Maurycy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Przebudowa ulic Olsztyńskiej i Górki w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Przebudowa ulic Olsztyńskiej i Górki w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Kompletny remont dwóch ulic w Żarkach za ponad 350 tys. zł zostanie wykonany z udziałem dofinasowania. Prace mają się zakończyć do 31 października tego roku.
- Gmina Żarki otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dofinansowanie w wysokości 50 procent – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – W przetargu brało udział 8 oferentów. Została już podpisana umowa na realizację zadania.

Zadanie realizuje  P.H.U.B. MARMADEX Magdalena Piątek – Sosnecka za kwotę 379 853,59zł. Realizacja zadania do końca 31 października tego roku.

W ramach prac zostaną wykonane: roboty pomiarowe, rozbiórka istniejącej nawierzchni z trylinki i krawężników, płyt chodnikowych itp. wykonanie podbudowy, wbudowanie krawężników, wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni chodnika, pobocza i zjazdów z kostki betonowej. Długość wszystkich przebudowywanych nawierzchni ulic to 338,76 m.

W inwestycji partycypować będzie Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Z budżetu powiatu przekazane będą na to zadanie środki w wysokości 70 330, 45 zł.

czytano: 881 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-23 14:18:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6