niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wernisaż rysunku i malarstwa w Domu Kultury w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Wernisaż rysunku i malarstwa w Domu Kultury w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 18 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbył się  wernisaż rysunku i malarstwa dwóch artystów z Częstochowy: Aleksandra Czanka i Łukasza Rzeźnika. Podczas spotkania autorzy dzieł opowiedzieli gościom o swojej twórczości, o technikach zastosowanych w ich pracach i zaprosili do dyskusji o sztuce. Wystawę w holu Domu Kultury w Żarkach można oglądać codziennie w godzinach pracy ośrodka, do 13 czerwca br. Serdecznie zapraszamy.

Poniżej krótkie informacje o autorach prac.
Łukasz Rzeźnik
Częstochowianin, ur. 1963r. Absolwent  Liceum Plastycznego w Częstochowie i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo.
Prezentowane obrazy są skutkiem procesu łączenia wrażeń optycznych z emocjonalnymi, który zachodzi przez całe życie w każdym z nas. Na płótnie wizualizuje napięcia wynikająca ze zderzenia materii pochodzącej z różnych obozów estetycznych - dekoracyjnej figuracji i abstrakcji.
Tą ekspozycją zachęca widza do odkrycia w sobie takiego gabinetu osobliwości,  gdzie leżą zapomniane zbiory kształtów, będące źródłem inspiracji.
Aleksander Czank
ur. w 1945r. w Częstochowie. Absolwent Politechniki Łódzkiej - kierunek Tkactwo. Absolwent Studium Sztuki Sakralnej przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Absolwent Akademii Jana Długosza w Częstochowie, specjalizacja - malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Jarosława Kweclicha
Rysował od najmłodszych lat. W latach 60-tych i 70-tych liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz liczne nagrody. Potem nastąpiła 30-letnia przerwa spowodowana koniecznością zajęcia się prywatną firmą.
W roku 2010 powrót do malarstwa. Prace prezentowane w Galerii w większości są właśnie z najnowszego okresu czasu.
 

 

 

czytano: 615 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-29 08:28:14

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6