niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja na żłobek w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Dotacja na żłobek w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki pozyskała ponad 360 tys. zł na utworzenie Klubu Dziecięcego w Żarkach Gmina Żarki. - Stworzymy Klub Dziecięcy  w Żarkach, który funkcjonować będzie w ramach projektu unijnego przez 2 lata – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Dzieci w wieku od 1 do 3 lat będą miały zapewnione miejsce w budynku gimnazjum. Tu zostanie wykony remont przystosowujący pomieszczenia  do nowych funkcji. Całkowita wartość projektu wynosi 423 762,50zł, z Unii Europejskiej mamy zapewnioną dotację 360 198,12 zł, z budżetu państwa zagwarantowanych jest 21 188,13zł, a wkład własny  Gminy Żarki  42 376,25 zł.

Klub czynny będzie od poniedziałku do piątku przez 10 godzin dziennie. W każdym roku działania Klubu przyjętych zostanie 9 dzieci, które oprócz zabawy i wypoczynku, uczestniczyć będą w edukacji wczesnodziecięcej tj. zajęciach z j. angielskiego, zajęciach taneczno-rytmicznych, zajęciach logopedycznych. Każde dziecko uczęszczające do Klubu Dziecięcego będzie miało zapewnione wyżywienie w postaci 4 posiłków dziennie.

- Projekt skierowany jest do osób zamieszkujących tereny zdegradowane przeznaczone do rewitalizacji w Gminie Żarki, do matek  chcących powrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim/wychowawczym, bądź bezrobotnych podejmujących zatrudnienie w związku z oddaniem dziecka pod opiekę do Klubu Dziecięcego – wyjaśnia Małgorzata Banszczyk, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Europejskich i Krajowych w UMIG Żarki.

Przed uruchomieniem klubu zostanie ogłoszony nabór.

Projekt pn. „Utworzenie Klubu Dziecięcego w Żarkach Gmina Żarki” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

czytano: 399 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-17 08:50:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9