czwartek, 22 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kształcenie i doskonalenie.

Strona główna » Aktualności » Kształcenie i doskonalenie.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 maja w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyła się uroczystość podsumowująca projekt  Erasmus Plus z POWER SE pt „Od diagnozy potrzeb ucznia poprzez wysoką jakość kształcenia, doskonalenie i innowacje nauczycieli do optymalnych rezultatów edukacyjnych uczniów małego miasteczka” – Akcja KA1. Był on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Był realizowany od 01.09.2016 do 31.05.2018.

Tematyka projektu wynikała z potrzeb szkoły, które zostały przeanalizowane i zdiagnozowane. Celem zasadniczym było nabycie umiejętności i kompetencji przez uczestników projektu, głównie poprawienie form pracy z uczniem zagrożonym wykluczeniem społecznym, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniem zdolnym, dzieckiem ze środowiska wiejskiego i małomiasteczkowego – podczas szkoleń w Portugalii, na Malcie i w Anglii.

Realizując projekt chcieliśmy, aby rezultaty działań przyniosły korzyści bliskie i dalsze oraz miały wpływ na oddziaływanie projektu w naszej szkole, społeczności lokalnej oraz u europejskich partnerów projektowych .

W trakcie projektu powstało bardzo wiele działań: konkursy przedmiotowe, zawody sportowe, projekty eTwinning „I have the Right to... Children's Rights and their free time activities” oraz „Wielkanoc”, koło szachowe, turniej szachowy, warsztaty z kreatywnej edukacji dla klas 1 – 3, warsztaty o Portugalii. Zorganizowano wiele wycieczek krajoznawczych, imprez klasowych, barwnych przedstawień, wykładów prozdrowotnych, wyjazdów edukacyjnych do teatru i filharmonii. Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych w Etno Jurze i kulinarnych w Przystani Leśniów. Brali także udział w wielu konkursach powiatowych i wojewódzkich zdobywając miejsca na podium.

Uczestnicy projektu podziękowali Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskiemu oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Żarki, dyrektorowi szkoły i dyrektorom Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej za wsparcie w realizacji projektu.

Koordynator Agnieszka Ratman podkreśliła także obecność rodziców i dzieci na każdym etapie działań „Bez Państwa pomocy i zaangażowania wiele działań nie odbyłoby się. Jesteście niezwykle ważnym ogniwem projektu i za to bardzo dziękujemy”. Uczestnicy projektu:
1.    Agnieszka Ratman – koordynator projektu nauczyciel języka angielskiego
2.    Joanna Gil – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
3.    Beata Maślankiewicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
4.    Anna Madejska – nauczyciel przyrody
5.    Magdalena Surma – pedagog szkolny
6.    Mariola Pasikowska – nauczyciel wychowania fizycznego
7.    Marcin Nowak – nauczyciel wychowania fizycznego
8.    Przemysław Maślankiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego
9.    Mateusz Gawroński – nauczyciel wychowania fizycznego

Przy projekcie współpracowali także Krzysztof Błaszczyk, Barbara Piskorska, Agnieszka Sojka i Anna Rafalska.

(Przygotowała: Agnieszka Ratman)

czytano: 269 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-25 11:16:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12