niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nowe tabliczki przy ulicach.

Strona główna » Aktualności » Nowe tabliczki przy ulicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Zamontowano ponad 200 słupków i ponad 400 tabliczek z nazwami ulic. Oznaczone są wszystkie sołectwa oraz miasto za wyjątkiem obszaru wzdłuż ulicy Myszkowskiej i na tzw. Osiedlu Sportowców. Tu oznaczenie zostanie uzupełnione jeszcze w tym roku. Inny termin montażu wynika z prowadzonych w tych miejscach modernizacji dróg.
- W tegorocznym budżecie radni zaplanowali środki na wykonanie oznaczenia ulic – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Jest to zadanie w całości finansowane ze środków własnych i oczekiwane przez mieszkańców. W tej kadencji zostało zmodernizowanych  ponad 20 dróg, najwyższa pora aby pojawiło się wszędzie stosowne oznaczenie i o to również zwracali się i radni i mieszkańcy.

Prace przy wykonaniu, dostarczeniu  i montażu słupków wraz z tablicami nazw ulic na terenie Gminy Żarki są praktycznie zrealizowane. Przedsięwzięcie wykonuje firma Utal za kwotę 84 790,05 zł. Zamontowano oznaczenie na terenie sołectw - 65 sztuk słupków i 131 tablic i na terenie miasta - 139 słupków i 272 tablice.

 

czytano: 350 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-25 12:32:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4