niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

20 lat minęło. Grupa Aktywnych Pań.

Strona główna » Aktualności » 20 lat minęło. Grupa Aktywnych Pań.

wielkość tekstu:A | A | A

Niewiele stowarzyszeń, organizacji czy też grup osób o podobnych zainteresowaniach potrafi przetrwać na zaszdzie dobrowolności tyle lat, ile istnieje nieformalna Grupa Aktywnych Pań w Żarkach.
Grupa  zrzesza kobiety i mężczyzn, którym w codziennym życiu przyświeca maksyma, że "ruch to zdrowie" i świadomość, że tylko aktywne życie wśród życzliwych osób pomaga w osiąganiu radości i przyjemności.

Pierwsze zajęcia  odbyły się  5 marca 1998 roku. Uczestniczyło w nich 18 kobiet w różnym wieku, począwszy od 20 do 70 lat, z czasem dołączyli również panowie. Początkowo grupa  skupiała się na ćwiczeniach fizycznych, jednakże jej członkowie zaczęli również integrację na polu turystycznym. Co roku organizowane są wyjazdy w interesujace zakątki Polski. Razem spędzali czas w Pszczynie ,kopalni Guido, kopalni w Tarnowskich Górach, Krakowie, Opolu, ogrodach Kapijas. W tym roku grupa spotkała się w gospodarstwie agroturystycznym w Hucisku, co było okazją do podsumowania 20 lat działalności, wspólnej zabawy, wspomnień i wypracowania form działania na następne lata.

Na przestrzeni lat zmieniała sie grupa osób, jednak niektórzy w zajęciach uczestniczą od początku, czyli od 20 lat! Członkowie grupy dziękują wszystkim, bez których zajęcia nie mogłyby się odbywać, a w szczególności Pani Halinie, która od początku z wielkim zaangażowaniem prowadzi grupę, a także Dyrekcji Zespołu Szkół w Żarkach za pomoc i  wszystkim  sympatykom!

Członkowie zapraszają do uczestnictwa w zajęciach wszystkich, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej,  którym na sercu leży zdrowy, aktywny tryb życia wśród życzliwych im osób. Każda środa, godz.18.00, ZS im. T. Kościuszki w Żarkach.

 

czytano: 425 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-25 13:34:16

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4