wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

III Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

Strona główna » Aktualności » III Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu  12.03.2015r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki  Klemensa Podlejskiego. Wzięło w nim udział 16 zawodników po czterech  przedstawicieli gminnych podstawówek. Uczniowie klas IV–VI rywalizowali w konkurencji indywidualnej i drużynowej. Uczestnicy wykazali się dobrą taktyką i techniką gry tenisowej. Szczególnymi umiejętnościami popisał się Piotrek Brymora uczeń Szkoły Podstawowej  w Przybynowie oraz Krystian Zamora reprezentant Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Obaj zawodnicy wygrywali prawie wszystkie swoje pojedynki.

Wyniki turnieju najlepszych zawodników:
I miejsce - Piotr Brymora SP Przybynów
II miejsce – Krystian Zamora SP Zawada
III miejsce – Konrad Musialik SP Żarki
IV miejsce – Daniel Czyż SP Jaworznik

Pozostali uczestnicy to: Paweł Rolka, Jakub Juzoń, Piotr Kaczorowski (SP Przybynów), Bartosz Stodółkiewicz, Wojciech Morawiec, Klaudiusz Polkowski (SP Żarki), Dawid Zamora, Hubert Kołodziejczyk, Dominik Konieczniak (SP Zawada), Oskar Ledwoch, Wiktor Strzelecki, Bartosz Zalas,  (SP Jaworznik).

W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - 20 punktów - SP Przybynów
II miejsce - 14 punktów - SP Żarki
III miejsce - 8 punktów - SP Jaworznik.
IV miejsce – 6 punktów – SP Zawada

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe złote medale oraz dyplomy, natomiast zwycięska drużyna - puchar. Nagrody zostały ufundowane przez naszego burmistrza. Natomiast dyplomy wręczyła dyrektor szkoły Edyta Brodzik. Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego- Marcin Todynek.

 

czytano: 2766 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-18 13:23:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6