wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zabawa, nauka i plastyka.

Strona główna » Aktualności » Zabawa, nauka i plastyka.

wielkość tekstu:A | A | A

Pracownia Plastyczna w Gimnazjum zaprasza dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym na zajęcia plastyczne w każdą środę o godzinie 16.00. Zajęcia w dniu 1 kwietnia poświęcone są dekoracjom świątecznym. W przyszłym tygodniu  (08.04.2015.) uczestnicy zajmą się „poszukiwaniem rajskiego ptaka”.

- W pierwszej części spotkania odbędzie się krótka rozmowa na temat ptaków z naszej okolicy oraz rajskich ptaków z Nowej Gwinei. Obejrzymy zdjęcia omawianych zwierząt, następnie na warsztatach dzieciaki wykonają kolorowe rajskie ptaki, które zamieszkują krainę ich wyobraźni – mówi prowadząca zajęcia Anna Rylowska-Pyrek.

Zajęcia są organizowane przez Stowarzyszenie Żarecka Akademia Rozwoju oraz Gimnazjum. Dzieci wykonywały już ozdoby choinkowe, maski karnawałowe, anioły, modele prostych budowli architektonicznych, kolorowe i symetryczne motyle. Był bal karnawałowy oraz rozmowy na temat symetrii i asymetrii w naturze i kulturze

- Zajęcia mają stały rytm. Na każdych warsztatach dzieci dowiadują się czegoś ciekawego z różnych dziedzin życia, a następnie temat jest kontynuowany w pracach plastycznych – wyjaśnia prowadząca zajęcia.

Na ten moment z zajęć korzysta 14 dzieci. Inicjatorom przedsięwzięcia zależy na poszerzeniu grupy wiekowej wczesnoszkolnej do 25 osób, utworzenie osobnej grupy przedszkolnej oraz starszych grup wiekowych. W pracowni są planowane zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych (malarstwo, grafika, rękodzieło).

Zainteresowanych, bardzo prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 662 859 418.

Dodatkowe informacje:
Organizatorzy: Stowarzyszenie Żarecka Akademia Rozwoju, Gimnazjum w Żarkach
Koszt: karnet miesięczny 30 zł/os (4 spotkania po 2 godz.), jednorazowy udział: 15 zł/os (2 godz. )
Instruktor zajęć: Anna Rylowska-Pyrek

(zdjęcia: Anna Rylowska-Pyrek)

 

czytano: 1073 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-01 14:58:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4