wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dyskusyjny Klub Książki zaczyna działać

Strona główna » Aktualności » Dyskusyjny Klub Książki zaczyna działać

wielkość tekstu:A | A | A

W bibliotece w Żarkach powstaje miejsce dla miłośników książki w wieku dojrzałym. Pierwsza data spotkania to 10 kwietnia o godz. 17.00. - Zapraszamy do biblioteki osoby, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Zależy nam na stworzeniu miejsca dla seniorów chcących przy kawie lub herbacie podyskutować o książkach i życiu – zachęcą dyrektor biblioteki Henryka Janusiewicz.

Na propozycje dyrektorki zgłosiło się kilka osób. Spotkanie wyznaczono na 10 kwietnia w bibliotece. Grupa ma charakter otwarty. Nadal można się zgłosić.

Osoby zainteresowane przystąpienia do nieformalnego Klubu Książki dla Seniora są proszone o zgłaszanie się do Miejsko i Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach osobiście lub telefonicznie.

Miejsko i Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach
ul. Ofiar Katynia 3/1, 42-310 Żarki
 (34) 314-87-75
e-mail: migbp@poczta.onet.pl
http://www.bibliotekazarki.pl

 

czytano: 760 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-02 11:41:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7