wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Majowa Jutrzenka

Strona główna » Aktualności » Majowa Jutrzenka

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 3 maja 2015 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera i pomnik T. Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,  a delegacje złożyły wiązanki.

Po południu w Domu Kultury w Żarkach zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach. Przedstawili w bardzo interesujący  sposób historię związaną z uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Młodzież przygotowały nauczycielki: Katarzyna Czyż, Beata Auguścik i Anna Możejko-Suchcicka.

Na scenie nie zabrakło również pieśni patriotycznych i majówkowych wykonaniu zespołów: Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej i Ostrówiolinki z Ostrowa.

Organizatorami uroczystości 3 Maja byli: MGOK Żarki, UMiG Żarki,  Gimnazjum w Żarkach, Parafia Żarki.

 

czytano: 969 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-05 12:54:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7