wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą

Strona główna » Aktualności » Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą

wielkość tekstu:A | A | A

Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą
DZIEŃ MAMY i DZIEŃ DZIECKA
Już w ten weekend, a później w kolejny, pracownia etnodizajnu w Żarkach zaprasza na rodzinne zabawy inspirowana dawną tradycją. Tym razem są to warsztaty, podczas których możemy własnoręcznie przygotować prezenty, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Wszyscy bawią sią pod okiem plecionkarzy i wyplatają dowolne wzory: serduszka, kwiaty, lub co kto chce. Naturalne, ekologiczne materiały dają dużo przyjemności, a wspólne wyplatanie to świetna zabawa, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Innym pomysłem etnoJury na wspólne
spędzanie czasu jest zdobienie, metodą stempelkową, bawełnianych toreb na zakupy. Ta dawna metoda pozwala na swoboną pracę twórczą i świetną zabawę rodzinną, a jednoczesnie propaguje zachowania eko - robimy torby, które zastąpią popularne foliowe reklamówki.

Jeżeli szukasz pomysłu na ciekawą zabawę ze swoim dzieckiem, zapraszamy do nas przez dwa kolejne weekendy! 23-24 oraz 30-31 maj w naszej pracowni to czas wspólnej zabawy rodziców i dzieci.

Pracownia etnodizajnu EtnoJura to miejsce kreatywnej zabawy dawną kulturą. EtnoJura prowadzi różnorodne zajęcia warsztatowe czerpiące z wzorów i tradycji rękodzielniczych. Podczas zajęć chętnie wykorzystywane są naturalne, ekologiczne materiały jak wiklina, brzoza, żarnowiec, osika. Uczestnicy dowiadują się o dawnych technikach plecionkarskich, tkackich, drukarskich, o wzorach wykorzystywanych przed laty oraz o dawnych
zwyczajach. Wszystko po to by poszukiwać inspiracji do swobodnej pracy twórczej. Na warsztatowych stołach EtnoJury pojawiają się też materiały i tematy z zakresu etno recyklingu.


Pracownia etnodizajnu
EtnoJura
Żarki, ul. Leśniowska 26
www.etnoJura.pl
tel: 730-950-551
798-466-993
kontakt@etnojura

 

czytano: 879 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-22 08:34:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10