czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Przedszkolaki na ludowo

Strona główna » Aktualności » Przedszkolaki na ludowo

wielkość tekstu:A | A | A

 X  JUBILEUSZOWY MIEDZYGMINNY KONKURS PIOSENKI LUDOWEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak. Organizatorami byli nauczyciele Przedszkola Publicznego w Żarkach z oddziałem w Kotowicach: Kamila Klamek, Marlena Pompa, Katarzyna Niepiekło, Żaneta Okraska.

Część artystyczną urozmaicił zespół Jurajskie Igraszki pod kierownictwem Katarzyny Miklas. Organizatorzy konkursu wraz z dziećmi zaprezentowali  kaszubską piosenkę ludową pt.”Wele wele wetka”, w wykonaniu której zaangażowana została zgromadzona publiczność. Specjalnym gościem spotkania była  Ania Mordalska - laureatka I Konkursu Piosenki Ludowej, który odbył się w 2006r.

W konkursie tym mogli uczestniczyć mali wykonawcy z różnych przedszkoli, tj. Myszków, Żarki  Letnisko, Poraj, Stara Huta, Jaworznik, Kotowice, Częstochowa, Niegowa, Żarki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało profesjonalne jury: Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Zespołu Szkół - Jakub Grabowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej  Stanisława Nowak, instruktor i choreograf tańca ludowego   i współczesnego na terenie powiatu myszkowskiego - Katarzyna Miklas, emerytowany nauczyciel muzyki oraz kierownik zespołu ludowego Ostrowiolinki - Jan Gryzik.

Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych 3,4-latki i 5,6-latki. W każdej kategorii przyznane zostały nagrody za I, II i III miejsce oraz jedno wyróżnienie z każdej kategorii.

Zwycięzcy w kategorii 3-4 latki

I miejsce - Lena Bulska  Przedszkole nr 4 w Myszkowie

II miejsce - Igor Opiła€“  Przedszkole Publiczne w Żarkach

III  miejsce -  Lucja Piecuch  Przedszkole nr 5 w Myszkowie

Wyróżnienie -€“ Nikola Janocha €“  Przedszkole w Żarkach Letnisko

Zwycięscy  w kategorii 5-6 latki:

I miejsce €“ - Maja Kowacka oddział przedszkolny przy  Szkole Podstawowej w Jaworzniku

II miejsce €“ - Szymon Kowalski Przedszkole nr 5 w Myszkowie

III miejsce -  Nadia Podlejska  Przedszkole Publiczne w Żarkach

Wyróżnienie - €“ Alan Sikora Przedszkole w Niegowie

Dziękujemy Burmistrzowi Panu Klemensowi Podlejskiemu i Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Stanisławie Nowak za ufundowanie nagród,wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom przygotowującym małych wykonawców oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.

 

czytano: 1078 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-29 12:11:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5