piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nowe boisko dla LKS Zieloni Żarki

Strona główna » Aktualności » Nowe boisko dla LKS Zieloni Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

LKS Zieloni Żarki to pierwszy klub w powiecie myszkowskim, który ma do dyspozycji w nowym sezonie boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią. Gmina Żarki pozyskała ponad pół miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dołożyła drugie pół miliona z własnego budżetu.

Właśnie zakończyła się przebudowę boiska bocznego ze sztuczną nawierzchnią, wymiary boiska 95m x 60m. Boisko jest oświetlone, co umożliwi rozgrywanie sparingów nocną porą lub przeprowadzenie treningów, boisko zyskało odwonienie poprzez drenaż, nawierzchnię ze sztucznej trawy, ułożono chodnik z kostki brukowej, zamontowano piłko chwyty, bramki aluminiowe, ławki dla zawodników rezerwowych.

- Otrzymaliśmy na zadanie ministerialną dotacje. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki  otrzymaliśmy 576 900,00 zł, tyle samo dołożyła gmina – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

- Dzięki dotacji jest to jedyne boisko w powiecie myszkowskim o takich wymiarach ze sztuczną nawierzchnią, gminy oraz klubu z powiatu myszkowskiego nie mają takiego boiska jak ma Gmina Żarki i klub LKS Zieloni Żarki – mówi Anna Stodółkiewicz, prezes LKS Zieloni Żarki.

Z boiska korzystają trozgrywają mecze oraz trenują na nim grupy młodzieżowe z LKS Zieloni  Żarki, grupa: juniorów młodszych, trampkarzy, młodzików, orlików. Na boisku trenuje również drużyna seniorów.

To nie jedyna inwestycja w ostatnim czasie.  W br. została nawodniona płyta główna boiska. W 2014 klub LKS Zieloni Żarki złożył wniosek do Partnerstwa Północnej Jury na montaż sauny w budynku klubowym. W marcu 2015 roku sauna sucha została oddana do użytku, mieści się w budynku LKS Zieloni Żarki sauna służyć będzie zawodnikom klubu oraz mieszkańcom.

Na przełomie ostatnich 5 lat obiekty sportowe przy ulicy Steinkellera zmieniły się o 180 stopni. Na terenie powiatu myszkowskiego istnieją stadiony, które tak jak żarecki stadion miejski są wykorzystywane przez zawodników piłki nożnej.

- Ludowy Klub Sportowy Zieloni Żarki spokojnie może założyć koszulkę lidera powiatu myszkowskiego ponieważ uważamy iż mamy najlepszą bazę sportową na tym terenie – przekonują żareccy działacze sportowi.

Zaznaczyć należy, iż wszystkie inwestycję realizuje Gmina Żarki i są one dofinansowane ze środków zewnętrznych m.in. z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Sukces tej infrastruktury to sukces czterech instytucji: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu, Gmina Żarki – LKS Zieloni Żarki.

czytano: 861 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-17 14:46:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7