niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konferencja z tatarczuchem

Strona główna » Aktualności » Konferencja z tatarczuchem

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 19 czerwca br. odbyła się konferencja regionalna pt. „Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w województwie śląskim – dokonania i perspektywy”, której organizatorem był Wydział Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Na konferencji obecny był również żarecki akcent.
 
Konferencja była okazją do przekazania informacji  podsumowujących PROW 2007-2013, a także przedstawienia możliwości wsparcia finansowego obszarów wiejskich w ramach nowej perspektywy finansowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Uczestnikami konferencji byli przede wszystkim przedstawiciele samorządu terytorialnego, lokalnych grup działania, organizacji pozarządowych działających na terenach wiejskich, zainteresowani mieszkańcy województwa śląskiego oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie województwa śląskiego na rzecz obszarów wiejskich.
Konferencję otworzył Pan  Jerzy Motłoch, Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa, dziękując uczestnikom za tak liczne przybycie.
W pierwszej części  konferencji Pan Marcin Rachwał kierownik referatu ds. obsługi PROW przedstawił krótką informację dotyczącą ogólnopolskiego konkursu  na najlepszy produkt lokalny „MÓJ RYNEK – MÓJ PRODUKT 2015”, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z marszałkami województw. Wręczono również podziękowania dla naszych finalistów: III miejsce w konkursie otrzymał chleb tatarczuch Pani Jadwigi Plesińskiej z gminy Żarki (gratulacje odebrała w imieniu J. Plesińskiej i Gminy Żarki Katarzyna Kulińska-Pluta) oraz wyróżnienie otrzymał chleb lelowski na naturalnym zakwasie, producent Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Lelowie.

Następnie Pan Jerzy Motłoch  podsumował stan wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w województwie śląskim oraz pokazał przykładowe efekty rzeczowe realizacji Programu. W dalszej części uczestnicy konferencji mieli także okazję wysłuchać oraz zobaczyć wystąpienia przedstawicieli gminy Ciasna - Pana Zdzisława Kuleja, wójta gminy i Pani Urszuli Szukalskiej. skarbnik oraz przedstawiciela LGD Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” - Pani Edyty Bauć, kierownik biura, którzy w bardzo atrakcyjny sposób zaprezentowali przykłady wykorzystania środków unijnych na obszarach wiejskich naszego województwa.
Na zakończenie konferencji Pan Bartosz Góra, kierownik referatu wdrażania PROW zaprezentował możliwości rozwoju obszarów wiejskich w ramach działań samorządowych nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Informacje za strony: http://prow.slaskie.pl/?grupa=2&art1=1435138517&art=1&id_m=&kat=&katrodzic=
Zdjęcia: Małgorzata Sobol, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 

czytano: 885 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-25 12:21:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6