czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

LATO Z DOMEM KULTURY

Strona główna » Aktualności » LATO Z DOMEM KULTURY

wielkość tekstu:A | A | A

Dom Kultury w Żarkach, jak co roku organizuje  AKCJĘ  „WAKACJE Z DOMEM KULTURY’’. Forma wypoczynku skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Tegoroczna Akcja  rozpoczyna się 06.07.2015 r. i potrwa do 24.07. 2015 r. od godz. 10.00 do godz.14.00. Zajęcia będą od poniedziałku do piątku. Nad przebiegiem wypoczynku i bezpieczeństwem dzieci będzie czuwała wykwalifikowana kadra oraz instruktorzy MGOK w Żarkach.

W planie: zajęcia plastyczne, sportowo – rekreacyjne, naukę piosenek turystycznych, zajęcia taneczne, zajęcia komputerowe, zajęcia w bibliotece, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Koszt pobytu wynosi 10 zł od osoby na tydzień. Zainteresowanych prosimy o kontakt  telefoniczny  600094351 lub osobisty w Punkcie Informacji Turystycznej codziennie od godz. 11.00 do godz 19.00.
Zapraszamy.

 

czytano: 720 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-30 12:55:27

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9