niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nordic Walking w Suliszowicach.

Strona główna » Aktualności » Nordic Walking w Suliszowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Julia Treścińska (2007 r.) z Bystrzanowic to najmłodsza zawodniczka ze 115 osób, które wystartowały w minioną niedzielę (23.08.) w Jurajskim Pucharze Nordic Walking w Suliszowicach w Gminie Żarki. Najstarsza osobą, która przeszła trasę był Grzegorz Pietrakiewicz urodzony w 1938r. Na starcie pojawili się zawodnicy z różnych części kraju, w tym osoby niewidzące i słabowidzące ze Stowarzyszenia Cross.

- Niektórzy ze startujących nic nie widzą. Są prowadzone na specjalnych uprzężach przez widzących przewodników – mówi Zdzisław Mądry, sekretarz generalny Stowarzyszenia Cross.

Nordic Walking w ramach Jurajskiego pucharu po raz czwarty zagościł w Suliszowicach. Organizacja imprezy spoczywa na Gminie Żarki, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach oraz ULKS Run Podkowa Janów. Wyznaczenia i oznakowania trasy podjęła się Mariola Pasikowska z Żarek, mistrzyni Polski w Nordic Walking, a nad przebiegiem zawodów czuwał dyrektor całego Jurajskiego Pucharu Michał Zarębski, wicemistrz Polski w Nordic Walking i mistrz Polski instruktorów w tej dziedzinie. Wodę dla zawodników ufundowali radni Rady Miejskiej w Żarkach: Barbara Pietruszewska i Włodzimierz Skrzypiciel. Bezpieczeństwo zapewniała Jurajska Grupa GOPR oraz OSP Jaworznik.

Nagrody ufundowali burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,  Pracownia EtnoJura, Przystań Leśniów i Manufaktura słodyczy Hokus Pokuss z Żarek. Specjalne kupony rozlosowano wśród uczestników od firmy Positiv Energy, Regatta Great Outdoors, Decathlon i Muzeum Dawnych Rzemiosł W Starym Młynie w Żarkach.

Wyniki pod adresem: http://www.jpnw.podkowa-janow.pl/viewpage.php?page_id=30

 

czytano: 939 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-24 13:47:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5