wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Blogerzy w jurajskiej Gminie Żarki

Strona główna » Aktualności » Blogerzy w jurajskiej Gminie Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Blogujące rodziny odwiedziły Gminę Żarki. Grupa przyjechała w ostatni weekend wakacji na specjale zaproszenie Śląskiej Organizacji Turystycznej. Na trasie podróży znalazły się: Muzeum w Starym Młynie, sanktuarium leśniowskie, Manufaktura Słodyczy, EtnoJura, Żareckie Jarmarki. Była również przejażdżka po jurajskich bezdrożach gazikami restauracji Przystani Leśniów. Pierwsze wrażenia już pod adresem: http://www.podrozehani.pl/2015/08/zarki-wzduz-i-wszerz.html?m=1 Pierwsza wizyta w Żarkach odbyła się w maju.

- Po sukcesie ostatniego study touru dla blogerów podróżniczych zorganizowano kolejny wyjazd – tym razem dedykowany blogującym rodzinom – mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Dziecięce atrakcje i śląskie smaki w całym województwie testowali: Edi (ate-trips.blogspot.com), Malwinka (kasai.eu), Alicja (wszedobylscy.com), Kalinka i Maciek (osiemstop.pl) oraz Hania http://www.podrozehani.pl . Na trasie blogerzy poznawali również kuchnię województwa śląskiego, m. in. w lokalach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki – Restauracji Hotelu Spa Laskowo w Jankowicach, Karczmie Rogatej w Bielsku-Białej oraz Zajeździe Hetman w Kroczycach. Wśród odwiedzonych miejsc były: Muzeum Śląskie i Strefa Kultury, kolejka ELKA, Skansen i Planetarium, czyli atrakcje Parku Śląskiego, Kolejka Wąskotorowa w Rudach, bajkowe atrakcje Bielska-Białej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chlebowa Chata w Górkach Wielkich i  Żarki ze swoją najnowszą atrakcją – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie na czele.

- Muzeum to nowy produkt turystyczny nie tylko Żarek, ale i północnej części województwa śląskiego – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Blogerzy w Żarkach nie ograniczyli się jednak tylko i wyłącznie do Starego Młyna.

- Blogerzy gościli z dziećmi i to dla nich wyjazd miał być atrakcyjny – dodaje Katarzyna Kulińska-Pluta, odpowiedzialna za promocję i turystykę w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. – Goście spróbowali obwarzanek i tatrarczucha na żareckim targu, zajrzeli na targ zwierzęcy, następnie pracownia EtnoJura, gdzie organizowane są warsztaty dla dzieci, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss z pokazem robienia słodyczy i do tego jeszcze jurajskie bezdroża pokonywane gazikami, które można wypożyczyć z Przystani Leśniów.

W trakcie wizyty w Żarkach blogerzy dowiedzieli się również o istnieniu edukacyjnych zagród u Strusia w Przybynowie i Maciejówki w Ostrowie, Miniskansenie Wsi Jurajskiej w Przybynowie, ścieżkach pieszo-rowerowych, rodzinnych błogosławieństwach i rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

Niedługo będzie się można o tym przekonać czytając blogi: http://osiemstop.pl/ http://wszedobylscy.com/ http://kasai.eu/ i http://ate-trips.blogspot.com/.


fot: Barbara Salamon-Szympruch Śląska Organizacja Turystyczna

 

czytano: 1003 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-02 13:57:04

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7