wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

FITNESS Z GIMNAZJUM ŻARKI

Strona główna » Aktualności » FITNESS Z GIMNAZJUM ŻARKI

wielkość tekstu:A | A | A

W miniony piątek w Suliszowicach odbyły się ostatnie zajęcia cyklu. Wcześniej ćwiczyliśmy w świetlicy w Jaroszowie, w Jaworzniku i Wysokiej Lelowskiej. Akcja miała na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej w sołectwach gminy Żarki. W zajęciach wzięło udział  prawie 50 osób w różnym wieku, od dzieciaków do pań 70+, bo przecież fitball jest dla wszystkich. Zajecia w ramach akcji „Fitness z Gimnazjum Żarki".
Zajęcia zorganizowała Dorota Zasuń, nauczycielka wychowania fizycznego z Gimnazjum w Żarkach wraz z uczennicami: Sandrą Kołodziejczyk, Klaudią Kowacką, Julią Machurą, Julią Srokosz, Anią Wieczorek i Patrycją Urbańczyk.

Organizator serdecznie dziękuję dyrektor Domu Kultury w Żarkach Magdalenie Brzegowskiej i  animatorkom wszystkich świetlic za pomoc i miłe przyjęcie.

 

czytano: 843 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-04-18 12:31:36

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 17