niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

Strona główna » Aktualności » Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

wielkość tekstu:A | A | A

Jak co roku, w dzień św. Floriana, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Powiatu Myszkowskiego odbyli pielgrzymkę do Leśniowskiego Sanktuarium. Już piętnasty raz jednostki OSP odwiedziły Leśniów. Strażacy zebrali się na placu targowym w Żarkach. Stamtąd uformowane jednostki ze swoimi sztandarami wyruszyły przy dźwiękach orkiestry na błonie pod Leśniowskim klasztorem, gdzie wzięły udział w uroczystej mszy św.
W korowodzie szły 33 jednostki OSP z Powiatu Myszkowskiego przy marszowych melodiach w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Żarkach.

Oprócz strażaków w uroczystości wzięło udział wielu honorowych gości, a wśród nich: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Wojciech Picheta z Wiceprezesem Zdzisławem Ucieklakiem, Kapelan Powiatowy ks. Kazimierz Świerdza, radni gminni i powiatowi.

Msza celebrowana przez Ojca Przeora Jerzego Kielecha na błoniach klasztornych zgromadziła setki strażaków wraz z rodzinami oraz mieszkańców z Żarek i innych miejscowości Powiatu Myszkowskiego. Następnie pododdziały wróciły na plac targowy, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie uroczystości. W tym roku przyznano jedno odznaczenie. Był Złoty Znak Związku OSP przyznany dla społeczności OSP Postaszowice.  
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki pogratulował strażakom długoletniej służby i ofiarności.
- Jestem pod dużym wrażeniem widząc tak wspaniałą społeczność, jaką tworzycie w Powiecie Myszkowskim. Życzę wam wszystkim zdrowia i hartu ducha, abyście mogli naszym mieszkańcom pomagać i służyć wtedy, gdy jesteście potrzebni. Wasz wkład w bezpieczeństwo w powiecie jest nieoceniony. Poświęcacie swój czas i dajecie przykład obywatelskiej postawy - mówił Starosta Dariusz Lasecki.

Po skończonej uroczystości, strażacy udali się nad basen żarecki, gdzie w miłej atmosferze spędzili czas wspólne z rodzinami i przyjaciółmi.

 

czytano: 799 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-04 14:33:58

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10