wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mariola Pasikowska na podium. Inauguracja Pucharu Europy w Nordic Walking

Strona główna » Aktualności » Mariola Pasikowska na podium. Inauguracja Pucharu Europy w Nordic Walking

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę 21. maja w słoweńskim miasteczku Radenci odbył się pierwszy z czterech etapów Pucharu Europy. Choć rywalizacja była zacięta, a tempo zawodów bardzo szybkie, polska reprezentacja stanęła na wysokości zadania. Polacy stanowili połowę zawodników sklasyfikowanych w pierwszych dziesiątkach kobiet i mężczyzn!
W tym roku czołowe miejsca rozdzielili między siebie Niemcy, Austriacy i właśnie Polacy.

Pierwsze pucharowe rozdanie wygrał Niemiec Wolfgang Scholz z czasem 53:12 na dystansie 9 km. Polak Jakub Deląg (Energy Life Team) uplasował się tuż za podium. Największym sukcesem mogą poszczycić się dwie nasze reprezentantki, które stanęły na podium klasyfikacji open: drugie miejsce zajęła Marzena Spychała (Wesoły Borsuk Team) z czasem 1:00:45, trzecie Mariola Pasikowska (Positive Energy), która osiągnęła wynik 1:01:10. Zwyciężyła Niemka Anna Maria Jernej (1:00:33).

- Rywalizacja była na wysokim poziomie. – powiedziała  po zawodach Mariola Pasikowska - Mieliśmy możliwość zmierzyć się z reprezentantami innych europejskich krajów. Najwięcej zawodników wystartowało z Austrii, Polski, Niemiec i Słowenii. Jestem bardzo dumna z tego powodu, że mogłam reprezentować nasz kraj i udało mi się stanąć na podium  klasyfikacji OPEN kobiet z biało-czerwoną flagą. Przy okazji zrobiłam swoją życiówkę na dystansie 9 km.

Wysokie lokaty Polaków pozwoliły im zająć miejsca na podium w kategoriach wiekowych i zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Niektóre kategorie Polacy wręcz zdominowali. Tak było wśród pań w kategorii 30-39 lat, gdzie polskie zawodniczki zajęły całe podium (1. Mariola Pasikowska, Positive Energy, 2. Sylwia Pasińska-Skowron, Silesia Nordic Team, 3. Katarzyna Marondel, Silesia Nordic Team)

Zawody są rozgrywane w systemie pucharowym i odbędą się w tym roku w czterech państwach: Słowenii, Niemczech, Polsce i Austrii.

 

czytano: 673 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-03 09:15:14

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8