czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rewitalizacja. Sesja warsztatowa 4.02.

Strona główna » Aktualności » Rewitalizacja. Sesja warsztatowa 4.02.

wielkość tekstu:A | A | A

Zapraszamy w dniu 4 lutego 2016 roku w godzinach 10.00 do 14.00 na sesję warsztatową, która odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, ul. Moniuszki 2 (sala pamięci, wejście z tyłu budynku) w ramach procesu opracowywania  Gminnego Programu Rewitalizacji.

Gmina Żarki przystąpiła do realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016 - 2023. W ramach Programu przewiduje się organizacje m.in. sesji warsztatowej, której tematyka skupiać się będzie na zdiagnozowaniu głównych problemów rozwojowych gminy w sferach: gospodarczej, społecznej oraz zagospodarowania przestrzennego. Ponadto uczestnicy warsztatu zdecydują wspólnie o głównym celu, aspiracji rozwojowej rewitalizacji i opracują analizę zasobów gminy w obszarze zagospodarowania przestrzennego i działań rewitalizacyjnych metodą SWOT.

Za przygotowaniem i moderację sesji warsztatowej odpowiada wykonawca Gminnego Programu Rewitalizacji  - Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. z Krakowa.

PROSIMY o potwierdzenie przybycia do dnia 2.02.2016 r. na maila: katarzyna.pluta@umigzarki.pl lub pod numerem 34 3148036 w.40.

 

czytano: 421 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-25 14:19:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11