wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja na drogi Jaworznik i Wysoka Lelowska.

Strona główna » Aktualności » Dotacja na drogi Jaworznik i Wysoka Lelowska.

wielkość tekstu:A | A | A

Ulica Dolna w Jaworzniku oraz droga do Kępiny w Wysokiej Lelowskiej jeszcze w tym roku zmienią się nie do poznania. Gmina Żarki uzyskała unijne dofinansowanie na realizację tych dwóch zadań, w sumie blisko 1,4 mln złotych.

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę projektów w ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020. Na liście zakwalifikowanych do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich znalazło się 149 zadań.

- Zgłosiliśmy dwa zadania do konkursu i oba uzyskały dofinasowanie. Termin realizacji do połowy listopada tego roku – informuje burmistrz Miasta i Giny Żarki Klemens Podlejski. – W jednym i drugim przypadku konieczne jest zaangażowanie środków z budżetu gminy.

Jedno zdanie to Przebudowa ulicy Dolnej z odwodnieniem w miejscowości Jaworznik, wartość zadania: 1 059 267,63 zł, dofinansowanie 63,63% - 674 011 zł, wkład własny: 385 256,63 zł. Długość projektowanej drogi wynosi 427,76 m. Powstanie droga o szerokości 5,00m – nawierzchnia z asfaltobetonu, z krawężnikami, chodnik o szerokości 2 m przy jezdni i 1,5m oddzielony pasem zieleni.

Drugie zadanie to Budowa drogi do Kępiny - Wysoka Lelowska Gmina Żarki. Wartość zadania: 1 116 636,41 zł, dofinansowanie 63,63% - 710 515 zł, wkład własny: 406 121,41 zł.  Długość projektowanej drogi wynosi 994,13 m.  Powstanie droga o szerokości 4,50 m i 4,00 m – nawierzchnia z asfaltobetonu, ograniczona obustronnie poboczem tłuczniowym o szerokości 0,50 m.

Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020.

 

czytano: 714 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-07-19 12:43:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9