niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mariola Pasikowska z europejskimi pucharami.

Strona główna » Aktualności » Mariola Pasikowska z europejskimi pucharami.

wielkość tekstu:A | A | A

Mariola Pasikowska zdobywczynią Pucharu Europy w Nordic Walking. W sobotę 8.10 w Legnicy odbył się ostatni etap Pucharu Europy. Zawodnicy uprawiający nordic walking przyjechali na Dolny Śląsk z całej Polski, Austrii, Niemiec, Słowenii… a nawet z Chin!  Organizatorem zawodów byłą Polska Federacja Nordic Waking
Poziom rywalizacji na imprezie o tej randze i międzynarodowym zasięgu był mocno wyśrubowany. Pojawiła się śmietanka polskiego nordic walking i znane nazwiska spoza granic kraju. Na trasie ustawiono aż 12 sędziów, którzy pilnowali prawidłowej techniki.

Wśród pań kolejny raz zwyciężyła żarczanka zawodniczka Positive Energy Mariola Pasikowska (1:07:50), która wygrała też klasyfikację generalną PE w swojej kategorii, zdobywając komplet 400 punktów.

Kobiety 10 km:
1.    Mariola Pasikowska (Polska) – 1:07:58
2.    Marzena Spychała (Polska) – 1:08:08
3.    Beta Kołodziejczak (Poska) – 1:08:24

Mężczyźni 10 km:
1.    Andrzej Michalski (Polska) – 1:02:16
2.    Mariusz Reczulski (Polska) – 1:03:10
3.    Wolfgang Scholz (Niemcy) – 1:03:30

- Przejechałam ponad 5 tysięcy kilometrów,  zwiedziłam cztery państwa: Słowenię, Niemcy, Austrię i Polskę, uzyskałam jako jedyna kobieta komplet punktów, tj 400. Zwyciężałam w kategorii wiekowej czterokrotnie,  wśród  wszystkich starujących zajęłam 1 miejsce OPEN. Jestem dumna, że mogłam godnie reprezentować nasz kraj,  wnosząc  biało-czerwoną flagę  na 1 miejsce podium i razem z innymi rodakami śpiewać  Mazurka Dąbrowskiego. Polacy pokazali wysoki poziom, zajmując liczne miejsca na podium etapu i całego cyklu - mówi Mariola Pasikowska z Żarek.

Podsumowując sezon, oprócz Pucharu Europy zawodniczka zdobyła: Mistrzostwo Europy w półmaratonie  (Villach-Austria), Mistrzostwo Europy na 10 km (Roding-Niemcy), Mistrzostwo Europy Cross Nordic Walking 12 km (Strbskie Pleso-Słowacja), Mistrzostwo Polski w półmaratonie (Osielsko), Mistrzostwo Polski w Cross Nordic Walking 5 km (Głogów).

- Po tak intesywnym sezonie czas na regenerację. Plany na przyszły rok  związane są zarówno z nordic walking jak i bieganiem. Chciałabym ukończyć koronę maratonów polskich. Po starcie we Wrocławiu i Poznaniu pozostaje Dębno, Kraków i Warszawa - tłumaczy M. Pasikowska.  - Po raz kolejny tez chciałabym  w tym roku prowadzić szkolenia dla naszych mieszkańców, uczyć prawidłowej techniki marszu i organizowac eventy sportowe. Nordic Walking to sport dla każdego, polecam.

 

czytano: 789 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-13 14:47:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6