niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rocznica koronacji w Leśniowie 13 sierpnia.

Strona główna » Aktualności » Rocznica koronacji w Leśniowie 13 sierpnia.

wielkość tekstu:A | A | A

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia Jubileusz 50-lecia Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach.  W dniu rocznicy uroczystej mszy świętej przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik z Przemyśla.
Od początku roku w sanktuarium jest realizowany program obchodów jubileuszowych. I tak każdego 13-go dnia miesiąca obywa się nabożeństwo dziękczynne. Na początku lipca w ramach uroczystości odpustowych również nawiązywano do jubileuszowych wydarzeń koronacyjnych. Do udziału w uroczystościach zapraszają ojcowie paulini. Szczegóły na stronie http://www.lesniow.pl/238,Jubileusz

 

czytano: 731 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-08-09 12:13:44

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5